Kiel 30:28 Flensburg
Flensburg

Kielu veliki derbi

Petar Plevnik • srijeda, 20.02.2008.

U prvom susretu 23. kola Bundeslige, najvećem njemačkom derbiju između Kiela i Flensburga, aktualni prvak Kiel tijesnom je pobjedom napravio velik korak prema obrani naslova...

Rasprodana Ostsee dvorana i sjajna atmosfera kao i uvijek kada igraju dva ljuta rivala i ovaj je put svjedočila susretu Kiela i Flensburga. Od samog početka susreta igralo se gol za gol, a tako je bilo sve do odlaska na odmor, na koji su minimalnom prednošću ipak otišli domaćini (15:14).

Kiel je uraganski krenuo u nastavak susreta i u svega 10 minuta igre serijom 7:1 stigao do, činilo se, nedostižnih 23:17. Ipak, gosti se ne predaju te iz minute u minutu dostižu prednost Zebri, što su konačni i uspijeli dvije minute prije kraja susreta pogotkom Christiansena za 27:27.

Vezane vijesti

Već u slijedećem napadu Ahlm vraća Kiel u vodstvo, da bi Petterson izgubio loptu u napadu Flensbruga, što koristi Jicha i minutu i pol prije kraja zabija za 29:27. Uzbuđenjima ni tu nije bio kraj, budući Mogensen smanjuje na 29:28, a nakon što Beutler brani udarac Kavtičnika, Flensburg ima posljednje pola minute za izjednačenje. Gosti u igru umjesto vratara ubacuju Vranješa, no Mogensen loše dodaje na krilo za Johansena, do lopte dolazi Karabatić i pogađa prazna vrata za konačnih 30:28.

Uz Omeyera sa 13 obrana, još jednu sjajnu partiju za Kiel odigrao je Karabatić sa 11 pogodaka, dok je Ahlm postigao šest. Kod Flensburga 15 obrana Beutlera, dok su najbolji strijelci sa pet pogodaka bili Lacković, Christiansen i Petersson.

Bundesliga, 23. kolo, 20.2.2008.: Kiel - Flensburg 30:28.

14Wetzlar 34904:986-8221
15Minden 34893:1009-11618
16TUSEM Essen 34931:1058-12718
17TuS N-Lübbecke 34874:1019-14518
18Wilhelmshavener HV 34866:1047-18114