Budan strijelac u golijadi, Reggina zaustavila Juventus

Marin Vuković, Ivana Spahija • subota, 23.02.2008.

Čak osam pogodaka ponudila je utakmica 24. kola Serie A između Torina i Parme. Gosti iz Parme odlično su otvorili susret i nakon prvih 45 minuta imali su vodstvo od 4:1, a jedan od strijelaca bio je i naš Igor Budan. Ipak, domaćini su se trgli u nastavku i uspjeli gostima uzeti gotovo sigurnu pobjedu. U drugoj subotnjoj utakmici Reggina je pogotkom u sudačkoj nadoknadi svladala Juventus...

Odličnu predstavu na Olimpijskom stadionu u Torinu pružili su domaćin Torino i Budanova Parma, koji su gledateljima "poklonili" čak osam pogodaka. Utakmica je privedena kraju pri neodlučenom rezultatu, naš Igor Budan je na terenu proveo 65 minuta u dresu Parme, a jednom se upisao i u strijelce.

Domaćini su do vodstva došli već u 11. minuti. Pisano je dugom loptom pronašao Stellonea koji je izbjegao zaleđe, zaobišao Parmina braniča Couta i matirao gostujućeg vratara Buccija. Gosti su uzvratili u 29. minuti,Mariga je prevario domaćeg braniča Natalija i idealno uposlio Gasbarronija, koji nije imao težak posao loptu poslati u mrežu Serenija za izjednačenje.

Isti je igrač samo tri minute kasnije donio prednost Parmi, a mrežu Serenija ovaj put je zatresao pogotkom iz slobodnog udarca. Parma je u 42. minuti došla do novog pogotka, branič Torina Natali je glavom pokušao izbiti udarac Couta, ali je lopta "sjela" na noge Morroneu, koji nije propustio priliku zatresti mrežu domaćina za veliko vodstvo Parme od 3:1.

Samo minutu nakon toga u strijelce se upisao i naš Igor Budan, koji je gostima donio veliko vodstvo od 4:1. Gasbarroni je loptu poslao na drugu stranu do Budana, a naš nogometaš je udarcem s desne strane iznenadio domaćeg vratara koji je umalo uspio obraniti taj udarac, ali se lopta ipak našla u mreži Torina.

Najveći "grešnik" kod domaćina i neizravni krivac za drugi pogodak, Natali, za svoju se pogrešku iskupio u 45. minuti kada je centaršut Rosine uspio glavom pospremiti u mrežu gostiju i smanjiti vodstvo Parme na 4:2. U 69. minuti ponovno se tresla mreža, Recoba je izveo udarac iz kuta, a Stellone po drugi put u susretu svladao gostujućeg vratara Buccija na smanjenje vodstva Parme na 4:3. Konačan je rezultat na 4:4 postavio Di Michele pogotkom u 82. minuti susreta, a nakon asistencije raspoloženog Stellonea.

Susret je tako završio podjelom bodova, a nogometaši Parme mogu biti itekako nezadovoljni predstavom u drugom poluvremenu u kojem su prokockali praktički već osiguranu pobjedu.

Reggina je prekinula niz od četiri uzastopna poraza i na svom stadionu iznenadila nogometaše Juventusa te pogotkom u sudačkoj nadoknadi stigla do tri boda koji će joj itekako dobro doći u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa.

Domaći su do vodstva stigli u 32. minuti pogotkom Franca Brienze nakon sumnjive situacije i mogućeg zaleđa kojega pomoćni sudac nije signalizirao. Prednošću Reggine otišlo se i na odmor, a prednost su čuvali sve do 71. minute kada se Alessandro Del Piero upisao u strijelce zahvaljujući gruboj pogrešci domaćeg vratara Andree Campagnola. Udarac Del Piera morao je obraniti, no lopta mu je prošla kroz ruke i završila u mreži.

Činilo se kako će susret završiti podjelom bodova, no u prvoj minuti sudačke nadoknade Sissoko pokušava škaricama očistiti situaciju u šesnaestercu Juventusa i umjesto lopte nogom pogađa Amorusa, a glavni sudac utakmice pokazuje na bijelu točku. Amoruso se oporavio i izveo najstrožu kaznu te postavio konačnih 2:1, što je prvi poraz Juventusa nakon 14 utakmica, odnosno od kraja listopada prošle godine.

Serie A, 24. kolo: Torino - Parma 4:4, Reggina - Juventus 2:1.