Zagreb CO – Crvena zvezda: Tomić i Simon za pobjedu

Branimir Korać • subota, 23.02.2008.

U odličnoj utakmici u Trnskom Zagreb je svladao Crvenu zvezdu 84:82. Zagrebaši su vodili najvećim dijelom utakmice te na kraju uspjeli upisati pobjedu nakon što se Zvezda vratila iz zaostatka od osam poena u zadnjoj četvrtini...

Vrlo dobra predstava u Trnskom i pobjeda Zagreba nad respektabilnim protivnikom. Zagrebaši su se dolaskom Željka Pavličevića na klupu preporodili i to dokazuju iz utakmice u utakmicu. Ovaj put nadigrali su dobru Crvenu zvezdu koja je zaprijetila u posljednjoj četvrtini nakon što je Zagreb imao i osam poena prednosti.

Susret su obje momčadi otvorile šuterski sjajno. Nakon šest minuta igre Zvezda je vodila 22:21 uz 89 posto šuta iz igre dok je Zagreb bio na 82 posto. Naravno, tako visok postotak bilo je nemoguće održati i do kraja četvrtine zajedno su ubacili tek sedam poena, a na odmor je Zagreb otišao s prednosti 26:24.

U drugoj četvrtini Zagreb u 16. minuti nakon četiri poena Simona i lijepog polaganja Morovića odlazi po prvi put na osjetnijih 36:30, a na plus šest su i u 18. minuti kada ponovno rade 6:0 u koprodukciji Simona (ponovno četiri poena) i Morovića. Cook, Raičević i Dragičević do poluvremena vraćaju Zvezdu u utakmicu i na poluvrijeme se odlazi s minimalnom prednosti Zagreba 49:48.

U drugom poluvremenu dugo se igralo praktički koš na koš, no taj trend s pet poena u nizu prekida danas vrlo dobri Hrvoje Kovačević koji vodi Zagreb do prednosti 65:58. Na samom startu posljednje dionice tricom Nikole Garme Zagreb ima najviših 72:64, no nakon toga dolazi do stvaralačke krize u redovima domaćina što Zvezda koristi i radi 8:0. U 36. minuti Tomić prekida post Zagreba i do kraja susreta igra se koš za košem.

U 38. minuti Cook je tricom poravnao na 80:80 i slijedi neizvjesna završnica. Prvo Simon promašuje tricu, no Kovačević skače u napadu te iznuđuje prekršaj i s linije slobodnih bacanja vraća Zagrebu prednost. S druge strane Kikanović također skače u napadu, a s linije slobodnih bacanja Cook je precizan za 82:82. Novo loše zatvaranje napadačkog skoka daje Zagrebu priliku za vraćanje prednosti, Kovačević i Tomić dvaput skaču u napadu prije nego što Simon pogađa za 84:82. Zvezdi je pripao posljednji napad na susretu, no Marković gubi loptu, a Zagreb minimalno slavi.

Kruno Simon odigrao je odličnu utakmicu ubacivši 26 poena uz pet skokova, četiri asistencije i deset izborenih prekršaja, a odličan je bio i Ante Tomić s 20 poena, deset skokova i pet asistencija. Kod Zvezde Tadija Dragičević je ubacio 22 poena uz šest skokova, a Omar Cook dodao je 18 poena.