Liga prvaka - Grupa 3, 3. kolo, 24.02.2008.
RK Zagreb 29:25 Flensburg
Flensburg

Pao Lacov Flensburg!

Ivor Krapac • nedjelja, 24.02.2008.

Nakon rovovske bitke, kad su tek u samom početku imali egal, Zagrepčani su u 47. minuti konačno došli do 23:23. Promašaj Lackovića i gol Duvnjaka dovode Croatia osiguranje u prednost, koju do kraja susreta nisu ispustili...

Croatia osiguranje - Flensburg-Handewitt 29:25 (12:15)

Liga prvaka, drugi krug, skupina 3, treće kolo
Zagreb, Ledena dvorana Doma sportova, gledatelja 6.500
Suci: Kohout i Novak (Češka)

Croatia osiguranje Zagreb: Šola, Somić, Kaleb 1, Koloper, Duvnjak 3, Lazarov 9(2), Špoljarić 1, Vori 7, Džomba 2, Valčić, Kopljar, Bedekovič, Horvat 2, Vukić 2, Bičanić 2

Flensburg-Handewitt: Beutler, Šijan, Lacković 7, Nielsen, Egger, Mogensen 2, Holmgeirsson, Christiansen 5, Vranješ 1, Johannsen, Schneider, Heinl, Lijewski 5, Petersson 2, Knudsen 3

Obrane:
CO Zagreb: Šola 5, Somić 8
Flensburg-Handewitt: Beutler 13+1, Šijan 2

Sedmerci:
CO Zagreb: 2/4 (Lazarov 2/3, Džomba 0/1)
Flensburg-Handewitt: 0/0

Isključenja:
CO Zagreb: 4 minute
Flensburg-Handewitt: 10 minuta

Prvo poluvrijeme nije bilo vjesnik onog što su Zagrebaši izveli u fantastičnoj završnici. Malo toga pozitivnog u obrani, na startu s 3-2-1, potom i 6-0, uz tek nekoliko bljeskova Vlade Šole u završnici tog dijela igre nije moglo donijeti ništa bolje od minusa od 15:12 na "velikom odmoru".

Slika 3 od 4.

Gosti iz Njemačke su od samog starta pokazali da im nije do šale. Solidnih 6-0 u obrani, protiv čega se Červarova momčad nije uspjela snaći, i dobar napadački ulazak Marcina Lijewskog bili su ključ u odmaku do četiri pogotka prednosti u prvih desetak minuta. Domaći "Osiguravatelji" bili su pod pritiskom hvatanja zaostatka cijelo poluvrijeme, nije bilo lako u toj poziciji.

Naznake popravka stigle su u drugoj polovici tog dijela igre, između 18. i 30. minute, nakon što su gosti Knudsenovim pogotkom poveli s maksimalnih 10:5. Obrana 6-0 počela je davati plodove, a u napadu probuđeni Duvnjak i Lazarov pobrinuli su se za smanjenje na samo 14:12 u 28. minuti.

Bilo je prilike i za nešto više, no Lazarov je u dva uzastopna napada za smanjenje na jedan razlike "naletio" na obranu Beutlera, a potom i promašio šut, da bi Lijewski na drugoj strani postavio 15:12, s koliko se i otišlo na predah u svlačionicama. Dodajmo da je gostujući vratar Beutler na isteku prvog dijela potvrdio da je raspoložen skidanjem sedmerca Mirzi Džombi, što mu je bila osma obrana u tih 30 minuta.

Drugo poluvrijeme domaći su započeli slično kao što su okončali prvo, s povremenim smanjivanjem zaostatka, no nijednom bliže od dva razlike. Ono pravo dočekali smo tek nakon što su igrači Flensburga Mogensenovim pogotkom povisili na 22:18 u 43. minuti - u nastavku utakmice obrana je konačno profunkcionirala, ostavivši goste na samo tri postignuta gola do sretnog kraja.

Slika 2 od 3.

Ključ svega bio je u 5-1 sa Zlatkom Horvatom naprijed, najčešće prema podjednako niskom Ljubi Vranješu, protiv kojeg je sjajno obavio posao ometajući mu ritam. A kad se Vranješa uspori, ni ostatak Flensburgove igre ne izgleda tako dobro, pa više nismo vidjeli toliko "bombi" Lijewskog ili podjednako raspoloženog Blaža Lackovića s vanjskih pozicija.

Kod 22:18 u 43. izgledalo je da će Flensburg otići preko 30 golova, u tom slučaju vjerojatno nedostižnih Zagrebašima, no ispalo je da su limitirani puno ispod takvog učinka, čemu treba skinuti kapu. S kvalitetnijom obranom bilo je lakše i vrataru, Vjenceslav Somić je od ulaska sredinom drugog poluvremena dao svoj dio u dolasku do pobjede.

Slika 1 od 2.

U napadu su, pak, dominirali Lazarov i Vori, a treba izdvojiti i dva gola Ljube Vukića početkom velike serije CO-a, kao i Duvnjakov za 25:24 u 53. minuti, prvo Zagrebovo vodstvo na ovoj utakmici. U završnici su se Lazarov, Špoljarić i Vori pobrinuli da ovo čak završi dosta uvjerljivo, s konačnih 29:25, ili - u prijevodu - ukupnom serijom od 11:3 u nešto više od posljednjih 16 minuta.

Iduće nedjelje slijedi veliki okršaj s Hamburgom, zagrebački CO je i dalje u igri za prolaz u polufinale...

Liga prvaka, treće kolo glavne runde: Croatia osiguranje – Flensburg 29:25