Balić spasio Portland

Ivan Ambroš • nedjelja, 24.02.2008.

19. kolo Asobal lige donijelo je zanimljive susrete između Ciudad Reala i Valladolida te Barcelone i Aragona. Prema očekivanju slavili su favoriti. Ivano Balić je spasio Portland od još jedne blamaže, Vladimir Božić je izvukao Teucro iz opasne zone, a Ivan Čupić je donio još jednu vrijednu pobjedu ekipi iz Viga.

Portland San Antonio ima velikih problema s ritmom europskih i prvenstvenih utakmica. Ekipa iz Pamplone se dobro namučila protiv Granollersa i teškom mukom došla do konačne pobjede od 33:30 (12:12). Raul Campos i njegovih 15 golova iz 16 pokušaja bi vjerojatno bili dovoljni da iznenade bilo koju momčad Asobal lige, no ne i ekipu za koju igra Ivano Balić. Kestenje je iz vatre u drugom poluvremenu vadio zajedno s Kristianom Kjellingom koji je zabio devet golova. Najbolji svjetski rukometaš je postigao četiri gola iz pet pokušaja uz osam asistencija i jednu ukradenu loptu. Naš Valter Matošević je upisao sedam obrana (37%)., a Davor Dominiković nije bio u prilici za postizanje pogotka.

15 obrana Božića

Algeciras i Teucro su odigrali 28:31 (15:14). Valero Rivera je bio uvjerljiv s 11 golova postignutih za domaću ekipu. Kod gostiju najraspoloženiji je bio Marko Ćuruvija s deset golova. Izvrstan nastup je ponovo imao i naš Vladimir Božić koji je u pobjedi svoje ekipe sudjelovao s 15 obrana (39%), od toga su dvije bile obrane sedmeraca. Teucro je ovom pobjedom bacio Algeciras na predzadnje mjesto prvenstvene ljestvice i u još veće probleme koji više nisu samo financijske prirode.

Naturhouse Logrono je uz više sreće nego pameti došao do minimalne pobjede od 31:30 (13:16), a Arrate se morao pokunjeno vratiti kući. Dalibor Čutura je još jednom bio najbolji strijelac susreta s 10 golova, dok je Jon Belaustegui zabio osam, a Alberto Aguirrezabalaga sedam puta. S 14 bodova Logrono na 11. mjestu sada može malo slobodnije disati.

Ciudad Real je bio bolji i od Valladolida 30:27 (13:15). Siarhei Rutenka i Alen Muratović su zabili po devet golova. Kao u svim velikim utakmicama i ovaj je put pobjednika odlučio vratar. Iskusni Javier Hombrados je skupio 17 obrana (39%).

Barcelona je u unaprijed odigranom susretu slavila protiv Aragona 36:27 (20:10). Furioznim tempom Katalonci su sve riješili već u prvom dijelu. Devet golova iz deset pokušaja zabio je Demetrio Lozano. Naš Venio Losert je zabilježio četiri obrane (44%). Za goste je Victor Alvarez postigao četiri gola.

Keymare Almeria i Teka Cantabria su svoj susret zaključili rezultatom 31:24 (14:15). Gosti su skupo platili pad koncentracije u obrani u drugom poluvremenu. Prvi strijelac susreta je bio Ljubomir Pavlović s devet golova, dok je goste predvodio Damjan Blečić sa šest golova.

Valčić i Vukas po pet, Čupić 10

Torrevieja nije imala snage oduprijeti se Ademar Leonu koji se kući vraća s pobjedom od 28:32 (13:13). Iako je prvo poluvrijeme bilo neizvjesno, u drugom dijelu drugog poluvremena domaćini su ostali bez goriva. Ni šest golova Davida Pellitera, ni pet golova našeg Ivana Vukas nije bilo dovoljno. Denis Kryvochlikov je na drugoj strani zabio šest puta, a naš Tonči Valčić je tome dodao još pet golova postignutih iz pet pokušaja. Mirko Alilović nije ulazio u igru.

Octavio Pilotes Posada je porazila Antequeru 26:22 (11:12). Kad se god u Vigu slavi, junak dana je Ivan Čupić. Naš se reprezentativac ovaj put proslavio s okruglih 10 golova. Njegov je imenjak Ivan Martinović zabilježio dvije obrane, a Mario Bjeliš nije bio u situaciji za pogodak. Novom je pobjedom Octavio Pilotes Posada zasjela na 12. mjesto prvenstvene ljestvice s velikim izgledima za ostanak u ligi.