PAO napokon pao

Kristian Hohnjec • nedjelja, 24.02.2008.

Košarkaški Panathinaikosa napokon su doživjeli prvi domaći poraz sezone. 17. kolo bilo je kobno za prekid niza Obradovićeve momčadi, koja je izgubila u vrućem Alexadreioju 82:75. Najbolji učinak od Hrvata ponovno je imao Ivo Josipović...

Na krilima Dikoudisa (14 koševa) Panathinaikos je prebrisao zaostatak od 16 poena s početka prvog poluvremena i vratio se u igru (73:72), međutim koševi Masseya (21 poen, devet skokova), Wrighta (20 koševa) i trica Kalaitzisa (18 poena, pet asista) donijeli su pobjedu Arisu - 82:75. Andrija Žižić za 10 minuta postigao je dva poena uz četiri skoka i asistenciju, dok je Nikola Prkačin dobio tek tri minute - 1/2 s linije slobodnih bacanja.

Josipovićev Kolossos novom je pobjedom zakoračio prema sredini ljestvice. Košarkaši s Rodosa pobijedili su slabašni Almeco 85:80. Josipović je ovaj put odigrao tek 15 minuta, ali je bio efikasan ubacivši 12 poena (4/7 šut) uz tri skoka.

Panellinios je poražen na gostovanju kod Egalea (87:80), a nakon par solidnih utakmica Damir Rančić ostao je bez poena u 12 minuta igre - 0/1 za tri, skok.

Grčka A1, 17. kolo: Aris - Panathinaikos 82:75; AEP - AEL 81:75; Egaleo - Panellinios 87:80; Kolossos - Almeco 85:80; Olympia Larissa - PAOK 80:69; AEK - Panionios 72:62; Maroussi - Olympiacos 66:75.
Poredak: Panathinaikos 16-1, Olympiacos 14-3, Aris 12-5, Egaleo 10-7, Panionios 10-7, Panellinios 9-8, AEK 9-8, AEL 7-10,Olympia Larissa 7-10, Maroussi 7-10, Kolossos 6-11, PAOK 6-11, AEP 3-14, Almeco 3-14.