Ostali sportovi

Mladost slavila u Osijeku

Ivana Strahija • utorak, 26.02.2008.

Rade Malević konačno je zaigrao u hrvatskom prvenstvu i sa svojim Mladostašima ubilježio pobjedu nad Mursom. U Ligi za ostanak također samo dva susrea, slavili su Osječani i Međimurci.

Lijepu su odbojku gledatelji mogli vidjeti u osječkoj dvorani Jug ovog vikenda, kad je zagrebačka Mladost stigla na gostovanje Mursi. Domaći su uz potporu navijača došli do 2:1 u setovima, da bi Zagrepčani u četvrtom setu ostavili Mursu na svega 15 poena. Pozitivan šok uzrokovao je žestoku borbu za posljednji set, kojeg ipak osvajaju Mladostaši.

U drugoj utakmici Lige za prvaka Zagreb je bio bolji od Rijeke. Samo je prvi set otišao na konto gostima, u ostatku susreta dominiraju domaćini. Susret Karlovca i Varaždina odgođen je za 27. veljače.

Liga za ostanak donijela je sraz Osijeka i Šibenika, a pobjednika je bilo lako predvidjeti unaprijed. Gosti iz Šbenika nisu ni u jednom od tri seta osvojili 20 poena, a ispadanje za tu ekipu sve je izvjesnije.

Utakmica Centrometala i Siska u Nedelišću ponudila je mnogo više uzbuđenja. Međimurci su pobjedu žarko željeli, i to dokazali u prvom setu, no isto su se tako prerano opustili i dopustili gostima iz Siska da uzmu idući. Ipak je domaći sastav bio kvalitetniji, a igra je na toj polovici trenera bila mnogo bolja, pa pobjeda i bodovi zasluženo ostaju Centrometalu.

Susret Kaštelana i Rovinja odgođen je zbog bolesti više igrača Gradnja centra, a igrat će se kroz dva tjedna.