Uvjerljiva pobjeda pred Cibaliju

Mihaela Bradovski • srijeda, 27.02.2008.

Prijateljska utakmica protiv četvrtoligaša Trnja poslužila je treneru Miroslavu Blaževiću kao test uoči vrlo bitnog susreta sa Cibalijom. Na vrata Zagreba ponovno je stao Dragan Stojkić...

Mario Čutura i Josip Jurendić zbog lakših su ozljeda propustili jučerašnju test utakmicu, ali bi do subote i Cibalije trebali ponovno konkurirati za sastav, dok će libero Safet Nadarević pauzirati malo duže s obzirom na zarađenu anginu.

Zagrebaši su u susret ušli vrlo motivirani, a prvi rezultat njihovog sjajnog ulaska u utakmicu pogodak je Tomislava Labudovića u 5. minuti susreta. U prvome je poluvremenu zaigrala postava koja će sa nešto sitnim preinakama startati i u subotu, a da se dižu s formom dokaz su još tri pogotka do kraja prvog dijela. U 20. minuti za "bijele" je pogodio Ivan Parlov, a u 37. minuti sa 11 metara na 3:0 povisuje Senijad Ibričić. U zadnjoj minuti prvog poluvremena u strijelce se upisao i Davor Piškor.

U nastavku Blažević na teren šalje sasvim novu postavu, a u nekoliko krasnih prilika našao se Goran Petković. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, no trener "bijelih" itekako može biti zadovoljan igrom prve postave. Dodatnu dimenziju igri Pjesnika svakako je donio i povratak kapetana Stojkića koji je zbog ozljede propustio prvenstveni susret u Zaprešiću.

Strijelci: 1:0 Labudović (5`), 2:0 Parlov (20`), 3:0 Ibričić (37`-11m), 4:0 Piškor (44`)

Zagreb: Stojkić, Labudović, Mikulić, Ivanković, Kartelo, Mujdža, Brkljača, Ibričić, Parlov, Pejić, Piškor, Grgić (Škorić, Džidić, Pavlović, Oršulić, Abdulrahimi, Jugović, Sesar, Ščrbec, Petković)

Trnje: Pavić, Navijalić, Šimić, Brkić, Grgurović, Beraković, Banjac, Smolčić, Maslač, Čolakaj, Bojo (Rodeš, Varga, Žaja, Nikolić, Rezo, Sesjak)

Prijateljska utakmica: Zagreb - Trnje 4:0.