LASK preokrenuo

Goran Tomičić • srijeda, 27.02.2008.

Kompletirano je 26. kolo austrijske Bundeslige. Najzanimljivije je bilo u Linzu, gdje je LASK s igračem manje preokrenuo vodstvo Mattersburga. Rapid i Salzburg lako su pobijedili pred svojim navijačima, a bečka Austria je slavila u Innsbrucku...

U 43. minuti Gansterer je grubo startao na Fuchsa i zaradio izravni crveni karton, što je za LASK značio više od 45 minuta s igračem manje. Mattersburg je brojčanu prednost iskoristio već u 48. minuti, kad je Mörz ubacio za Janckera, koji ne griješi u takvim situacijama. Devet minuta kasnije Csizmadia je u kaznenom prostoru oborio Saurera i LASK je dobio priliku s bijele točke, a siguran realizator bio je Ivica Vastić.

U 82. minuti domaći su imali još jedan kazneni udarac, a zaradio ga je Mijatović, kojeg je Pöllhuber zaustavio prekršajem u kaznenom prostoru. Mayrleb nije propustio priliku za pobjedu s igračem manje. U 90. minuti izjednačeno je brojčano stanje budući da su gosti zbog drugog žutog kartona ostali bez Schmidta. Mijatović je ušao u 76. minuti, a Vastić i Čavlina odigrali su cijelu utakmicu. Naš vratar je u 53. minuti dobio žuti karton.

Altach je u gostima protiv Salzburga mrežu sačuvao samo do osme minute. Steinhöfer je s desne strane sjajno ubacio za Zickela, a on je glavom pogodio za prednost domaćina. Na isti način Salzburg je u 41. minuti povisio rezultat. Jezek je ubacio za Janka, čiji udarac glavom vratar Altacha nije uspio zaustaviti.

Igrala se 71. minuta kad se Zickler oslobodio čuvara i s vrha kaznenog prostora povisio na 3:0. U 80. minuti Mahop je glavom prenio loptu za Sekagyu, koji je iz blizine postavio konačni rezultat. Niko Kovač i Manuel Pamić nisu nastupili.

Rapid je protiv Rieda poveo nakon tri minute. Maierhofer je glavom pronašao Hoffera, koji se najbolje snašao u gužvi i iz blizine poslao loptu u mrežu Rieda. U 57. minuti Bošković je rutinski realizirao akciju Dobera i Hofmanna. Hofmann je devet minuta kasnije ubacio, a Dober je glavom bio precizan za 3:0. Deset minuta kasnije Hofmann je opet upisao asistenciju, što je Ederu omogućilo postizanje prvog pogotka u dresu Rapida. Bazina je ušao u 73. minuti, a Tokić nije nastupio.

U petoj minuti Okotie je oboren u kaznenom prostoru Wackera i Austria Beč je u Innsbrucku dobila priliku s bijele točke, koju je isti igrač realizirao. U 28. minuti Ačimović je uposlio Baka, a on je svladao Željka Pavlovića, koji je branio cijelu utakmicu. Metz je 15 minuta prije kraja dobio drugi žuti karton zbog prekršaja na Kolouseku i Austria je ostala s igračem manje. U 85. minuti Schreter je snažnim udarcem svladao Safara i smanjio rezultat.

T-Mobile Bundesliga, 26. kolo
LASK - Mattersburg 2:1, Salzburg - Altach 4:0, Rapid - Ried 4:0, Wacker - Austria 1:2.