Zimski sportovi

Miller slavi, Kostelić uzeo nove bodove

Goran Tomičić • subota, 01.03.2008.

Bode Miller je bio najbrži na drugom spustu u norveškom Kvitfjellu, a na postolju su završili Cuche i Heel. Ivica Kostelić je 29. mjestom stigao do novih bodova, dok se Natko Zrnčić-Dim nije plasirao u najboljih 30...

Zanimljiv je bio novi spust na teškoj stazi u Kvitfjellu. Utrka je počela pola sata kasnije od planiranog termina, budući da je tijekom noći napadao novi snijeg koji je stvorio manje probleme organizatorima. Bode Miller se trećom ovosezonskom pobjedom u spustu znatno približio osvajanju Velikog kristalnog globusa, budući da ima velikih 225 bodova prednosti ispred Raicha, koji nije završio utrku. Uoči finalne utrke u poretku spusta vodi Cuche, ali Miller se približio na samo pet bodova.

Bila je to nova impresivna vožnja vodećeg skijaša Svjetskog kupa. Već u prvom dijelu nadmašio je Cuchea za 68 stotinki i najavio novo slavlje. Do ulaska u sredinu izgubio je četiri stotinke, a u nešto opreznije odvezenom srednjem dijelu izgubio je 25 stotinki. U donjem dijelu vozio je rutinski, što je bilo dovoljno za očuvanje prednosti.

Cuche je uzeo još jedno drugo mjesto, no čak ni to nije bilo dovoljno za očuvanje solidne prednosti u poretku spustaša. Švicarski veteran bio je slabiji u gornjem dijelu i to ga je stajalo pobjede. U sredini je čak uspio nadmašiti Millera, a jako dobra vožnja u donjem dijelu bila je ključna za sigurno osvajanje drugog mjesta. Kvitfjell će dugo pamtiti Werner Heel, koji je nakon pobjede u jučerašnjem spustu, koji je bio zamjena za Val d´Isere, izborio još jedno postolje. Tokom cijelog nastupa imao je odličan ritam, a agresija u posljednjem dijelu potvrdila je postolje, što je još jedan dokaz odlične forme talijanskog aduta.

Ivica Kostelić odvezao je solidno, svakako mnogo bolje nego u prvoj utrci. U gornjem dijelu bio je 99 stotinki sporiji od Millera, a u teškom srednjem dijelu izgubio je više od sekunde, što više nije mogao nadoknaditi. No, i na ovako zahtjevnoj utrci Ivica je osvojio 29. mjesto i upisao nove bodove.

Natko Zrnčić-Dim još jednom je ostao bez bodova. Već nakon gornjeg dijela zaostajao je sekundu i 35 stotinki i bilo je jasno da se neće plasirati među najboljih 30. U sredini je izgubio sekundu i 69 stotinki, a istim ritmom odvezao je i donji dio, te završio na 41. poziciji.