Bayern i Werder bez pogreške

Petar Plevnik • subota, 01.03.2008.

U najzanimljivijim susretima 22. kola Bundeslige dvije vodeće momčadi upisale su pobjede. Bayern je u Gelsenkirchenu nanio Schalkeu i treći uzastopni poraz, dok je Werder naizgled lako u Bremenu svladao Borussiju. Karlsruhe je prekinio uspješni niz Wolfsburga, dok Thomas Von Heesen na klupi Nürnberga i dalje čeka prekid negativne serije...

Iako je Borussia i ove sezone u Bundesligi daleko od blistave, s puno respekta u Bremenu su dočekali momčad iz Dortmunda, ponajprije zbog činjenice kako su u oba ovosezonska susret u Dortmundu doživjeli poraze. U redovima Werdera od prve minute krenuli su IVan Klasnić i Jurica Vranješ, kao i Robert Kovač te Mladen Petrić kod gostiju.

Upravo su se hrvatski igrači mogli proslaviti u početnoj fazi susreta, budući da u 18. minuti Wiese sjajno brani udarac Petrića i spriječava sigurno vodstvo gostiju, da bi devet minuta kasnije Klasnić propustio odbijanac pospremiti u mrežu. Iako se činilo da će se na odmor bez pogodaka, Werder je do vodstva stigao u posljednjoj minuti prvog dijela, a da očaj gostiju bude veći strijelac Rosenberg nalazio se u evidentnom zaleđu.

Puno sreće Werder je imao i u 49. minuti kada sjajan slobodnjak Petrića sa 20-ak metara pogađa vratnicu. U 63. minuti iz igre je izašao Klasnić, a upravo u toj minuti pala je konačna odluka o pobjedniku, nakon što je Rosenberg izigrao Amedicka i svojim drugim pogotkom postavio konačnih 2:0.

Slika 1 od 2.

Najviše pozornosti bilo je usmjereno ka Gelsenkirchenu, gdje je Schalke nakon dva uzastopna poraza dočekao vodeći Bayern. Iako su domaćini krenuli agresivnije, već u 14. minuti do izražaja je došla kvaliteta gostiju. Nakon sjajne kombinacije Schweinsteigera i Riberya, lopta dolazi do Klosea, a njemačkom reprezentativcu nije bilo teško ugurati loptu u praznu mrežu. Najbolju prigodu za izjednačenje Schalke je imao u 34. minuti, kada Lucio umalo pogađa vlastitu mrežu.

U 61. minuti trener domaćina Mirko Slomka umjesto neraspoloženog Ivana Rakitića u igru uvodi Ze Roberta, a samo tri minute kasnije Bayern je mogao riješiti sve dvojbe oko pobjednika, no Van Buyten iz odlične pozicije pogađa samo gredu. Do kraja susreta Bavarci su bez problema kontrolirali igru i došli do vrijedne pobjede u utrci za naslov, dok bi ovo vrlo lako mogla biti posljednja utakmica Slomke na klupi Schalkea.

Niz Wolfsburga od šest susreta bez poraza došao je kraju u Karlsruheu. Domaćini su u vodstvo stigli u 22. minuti kada Eggimann nakon ubacivanja Timma iz drugog pokušaja matira Benaglia. Na odgovor gostiju čekalo se šest minuta, a najspretniji pred domaćim vratima bio je Schäfer koji gostima donosi izjednačenje. Domaćin u vodstvo u 73. minuti vraća Australac Kennedy, a sve dvojbe oko pobjednika u posljednoj minuti susreta riješava Iasvhili.

Derbi začelja igran je u Rostocku, gdje su bodove podijelili domaća Hansa i Arminia Bielefeld. Gosti iz Bielefelda imali su prigodu idealno otvoriti susret, no Wächter brani udarac Wichniareka s bijele točke. Mreže su mirovale sve do šest minuta prije kraja susreta kada Eigler pogađa s ruba 16-erca i činilo se donosi gostima vrijednu pobjedu. Ipak, samo dvije minute kasnije Bartels se najbolje snalazi u 16-ercu gostiju i zabija za konačnih 1:1. Svih 90 minuta u redovima gostiju odigrao je Andre Mijatović, zaradivši žuti karton.

Promjena trenera čini se nije donijela previše novina u redovima Nürnberga. Franci su novi poraz doživjeli na gostovanju u Hannoveru, koji je tako prekinio seriju od četiri susreta bez pobjede. Obrana gostiju izdržala je pola sata, kada je mrežu Nünberga lijepiim udarcem s ruba 16-erca načeo Bruggink. Gosti su sjajno otvorili drugo poluvrijeme te već u sedmoj minuti nastavka preko Misimovića dolaze do izjednačenja. Povoljan rezultat gosti su imali tek nešto više od 10 minuta, budući da u 65. minuti Huszti postavlja konačnih 2:1.

Bundesliga, 22. kolo, 1.3.2008.:
Energie - Stuttgart (odgođeno), Hannover - Nürnberg 2:1, Hansa - Arminia 1:1, Karlsruhe - Wolfsburg 3:1, Schalke - Bayern 0:1, Werder - Borussia 2:0.