Vodeni sportovi

Primorje EB - POŠK: Ostali na vrhu

Tea Lokas • četvrtak, 06.03.2008.

Predvodnici lige za ostanak, riječko Primorje i splitski POŠK, odigrali su susret petog kola Lige za ostanak i učvrstili svoje pozicije na čelu donjeg dijela ljestvice. U riječkom okršaju slavili su domaćini s tri gola prednosti, a na taj način došli i do sigurnog prvog mjesta kolo prije završetka ovog dijela natjecanja...

Primorje EB – POŠK 10:7 (3:2, 3:2, 2:3, 2:0)

Rijeka, Bazen na Kantridi

Primorje EB: Križanec, Verač 1, Car, I. Krapić, An. Brala 1, Frajman, Tiškivski 2, Al. Brala, Vrlić 1, Barač 1, Beltrame 2, Bratić 1, Jurišić, Krizman 1. Trener: Roje.

POŠK: Kačić, Scherbel, Bokavšek, Delaš, Bezić 1, Živković 1, Popović 1, Vuleta 1, Maras, Maškarić, Moody, Oreb 3, Vranković, Vuko. Trener: Asić.

Suci: Radičević i Rak

Riječani su laganu prednost od jednog pogotka stvorili nakon prve četvrtine, a do odmora su tu prednost povećali na dva pogotka (poluvrijeme su dočekali rezultatom 6:4). POŠK-ovci se pokušavaju približiti i zaprijetiti domaćim igračima, ali Primorje je čvrsto održalo razliku stečenu u prvom dijelu utakmice. Posljednji dio susreta donosi najljući nalet Riječana koji mini-serijom od 2:0 dolaze do sigurnog prvog mjesta u Ligi za ostanak.

Dok je na strani Splićana veliki dio posla na sebe preuzeo Oreb ubacivši čak tri pogotka za svoju ekipu, s druge su se strane podijelili Tiškivski i Beltrame s dva pogotka, a ostatke su zakrpali An. Brala, Verač, Vrlić, Barač, Bratić i Krizman, ubacivši svaki po jedan.