Vodeni sportovi

Jadran SD – Medveščak: Blizu prvih bodova

Sanja Čalić • četvrtak, 06.03.2008.

U zanimljivoj utakmici koja je mogla završiti i prvom pobjedom Medvjeda u prvenstvu, Jadran je ipak novim osvojenim bodovima osigurao treću poziciju u Ligi za ostanak...

Jadran SD – Medveščak 9:8

Split, 5.3.2008., Bazen u Poljudu

Jadran SD: Škiljo, Blažević, Bosančić, Letica 4, Vukić, Kuzmanić, Milardović, Brnas, Pleić, Perić 1, Banovac, Tomašević 1, Vlaič, Travnikar 3. Trener: Jurčić

Medveščak: Kavur, Sabioni, Skender, Mateša, Gledec, Vegar 1, Milički 1, Geratović, Bojić, Grbeš 6, Ćuk, Blažević, Farkaš. Trener: Golubić

Suci: Rebić, Matijević

Mnogo su bolje Jadranaši ušli u susret te su u prvoj četvrtini ostvarili prednost od dva gola koja se kasnije pokazala i ključnom, budući da je u nastavku susreta Medveščak pružao mnogo jači otpor.Medvjedi su svoju bolju igru kapitalizirali osvojivši treću dionicu čime su susretu dali dodatnu dozu neizvjesnosti, no vaterpolisti Jadrana ipak nisu dopustili Medveščaku da u njihovom bazenu ostvare prvu prvenstvenu pobjedu (9:8).

Najučinkovitiji strijelac u redovima splitske momčadi, koja će se u narednom kolu susresti s POŠK-om, bio je Letica s četiri gola kojem se s pogotkom manje priključio i Travnikar, dok je vrlo dobar nastup za Medveščak imao Grbeš koji je mrežu zatresao šest puta.