FMP - Cibona: Nestali bez traga

Ivor Krapac • subota, 08.03.2008.

Iako su bili bez ozlijeđenih važnih aduta Damira Mulaomerovića i Sama Hoskina, otprije i bez Vedrana Vukušića i mladog Filipa Krušlina koji nisu ni putovali u Beograd, malo toga opravdavajućeg može se pronaći za slabu izvedbu i novi Cibonin poraz u NLB ligi. Ovog puta osladio se FMP, koji je pred svojim navijačima u punoj mjeri iskoristio vrlo loše drugo poluvrijeme Cibosa...

Početak susreta nije dao naznaku Ciboninog potpunog posustajanja u drugom dijelu. Izjednačenu prvu četvrtinu nešto su bolje otvorili domaći, s ranim vodstvom od 4:0, no Cibosima nije trebalo dugo za preokret i rezultatsku prednost na semaforu. Centarski dvojac Lukša Andrić - Franko Kaštropil pobrinuo se za većinu poena, kasnije se, zamijenivši Kaštropila, priključio i Luka Žorić, pa je nakon prvih deset minuta bilo 22:20 za momčad Ivana Sunare.

Slika 1 od 2.

Trend izjednačenosti prekinut je sredinom druge dionice. Bariša Krasić je tricom zapalio iskru, a potom su se pridružili Kaštropil i Chris Warren, povezavši Ciboninu seriju od 9:0 za bijeg u vodstvo od 39:31. No, na tome nije stalo. Krasić je novom tricom u završnici prvog poluvremena povisio na dotad maksimalnih 12 razlike, 47:35, da bi do "velikog odmora" prednost tek malo pala, s 49:39 pri odlasku na 15-minutni predah u svlačionicama.

Nakon dobre druge, treća i četvrta četvrtina donijele su totalno zamračenje Cibosa. Corey Williams bio je jedini vrijedan spomena u drugom poluvremenu, no 12 poena "svježeg" Ciboninog Amerikanca, koji je u ovoj utakmici debitirao u svojoj novoj momčadi, nije bilo dovoljno da se izbjegne poraz. Kako bi i bilo kad su svi ostali ukupno zabili 12 poena, zaokružujući zaista mizernih 24 poena Cibosa u drugom poluvremenu? Da, samo 24 poena u drugih 20 minuta, dobro ste pročitali.

Vožnja u krivom smjeru Sunarine momčadi započeta je nakon vodstva od 50:39 rano u trećoj dionici. Koš i dodatno Ercega inicirali su veliku seriju domaćih košarkaša, a u nastavku je krenulo sa "sijevanjem" i izvana, uz dvije trice Protića i jednu Labovića za preokret i vodstvo od 58:55. Đerasimović je malo kasnije slobodnim bacanjem zaokružio FMP-ovih 20:5 i povisio na 59:55, da bi uoči završnih deset minuta domaći bili na tri poena prednosti, 61:58.

Ni posljednja četvrtina nije donijela znatno poboljšanje igre posustalih Cibosa. Nakon što su domaći odmaknuli do okruglih 70:60, trica Krasića i četiri uzastopna poena Williamsa smanjili su taj zaostatak na 70:67, Rozić je potom svojom tricom približio Cibonu do samo 72:70, ali dalje od toga nije išlo. Dvije uzastopne trice FMP-ovih igrača (Jeremić, Labović) osigurale odmak do 78:70 i miran završetak posla. Okončano je s 80:73.

Jeremić je vodio domaće s 15 poena, dok se Erceg priključio s poenom manje, a Protić s 13 poena i sedam asistencija. Najefikasniji Cibonin čovjek je s 13 poena bio Bariša Krasić, dok su Corey Williams i Franko Kaštropil dodali po 12 poena.

NLB liga, 24. kolo: FMP - Cibona 80:73.