Vodeni sportovi

Jug - Šibenik: Jugaši se razmahali

Ivana Jurica • subota, 08.03.2008.

Hrvatski prvak Jug na svom plivalištu nije imao problema s lanjskim viceprvakom Kupa LEN, vaterpolistima Šibenika. Pobjeda od visokih i uvjerljivih 12:4 daje dodatnu dozu optimizma jugašima uoči same završnice Prvenstva Hrvatske...

Jug CO-Šibenik NCP 12:4 (2:0, 4:1, 3:1, 3:2)

Dubrovnik, bazen u Gružu

Jug CO: Vićan, Šutalo, Bošković 3, Pecotić, Joković 3, Smodlaka 1, Marković 1, Bušlje 1, I. Sukno, Dobud 2, Drobac, Obradović 1, Car, S. Sukno, trener: Emil Nikolić

Šibenik NCP: Perčinić, Španja, Jelača, Letica, Petković 2, Zeljak, Rončević 1, Brkić 1, Stojanović, Burić, Paškvalin, Samodol, Petričević, Čule, trener: Denis Seferović

Igrač više: Jug CO 6/8, Šibenik NCP 3/6

Suci: Vlašić i Matijević

Već od samog početka utakmice bilo je jasno tko će osvojiti nove bodove. Jug CO je već nakon prve četvrtine imao vodstvo od 2:0, a oba je pogotka postigao Maro Joković. I početkom druge četvrtine Joković je pogodio mrežu gostujućeg vratara za 3:0. Prvi gol na utakmici, a ujedno i jedini u prvom poluvremenu Šibenčani postižu preko kapetana Bore Rončevića s igračem više. Do kraja poluvremena još su Dobud dvaput i jednom Bušlje pogodili za vodstvo od 6:1.

Slika 1 od 2.

Raspoloženi Dubrovčani i u trećoj četvrtini nastavljaju u istom ritmu. Paolo Obradović i Mile Smodlaka povisuju na 8:1. Antonio Petković postiže svoj prvi gol za 8:2, a četvrtinu golom zaključuje Marković. U posljednjih osam minuta raspucao se prvi topnik lige Miho Bošković koji je tri puta pogodio mrežu gostiju. Za Šibenčane su, pak, golove postigli Brkić i još jednom Petković.

Do pobjede Dubrovčane su predvodili trostruki strijelci Maro Joković i Miho Bošković, dok je za goste najefikasniji s dva gola bio Antonio Petković.

Polufinale hrvatskog prvenstva na rasporedu je 19. ožujka, a parovi su: Jug CO - Mornar BS i Mladost - Šibenik NCP.