Teško, ali uspješno

Zoran Zdelar • subota, 08.03.2008.

Partizan je još jednom potvrdio kako je uvjerljivo najbolja momčad u NLB ligi pobjedom nad Union Olimpijom i to unatoč odmaranju i brojnim rotacijama. Slovenci su propustili iskoristiti svoje prilike...

Partizan je i ovog vikenda slavio kao u proteklih nekoliko kola. Rezultatski nisu bili previše uvjerljivi, ali ipak dovoljno dobri da ne ugroze previše novu pobjedu. Duško Vujošević odlučio je u ovoj utakmici neke igrače odmoriti, a neke malo više rotirati, ali Union Olimpija to u Beogradu nije znala iskoristiti. Slovenci su krenuli vrlo motivirano i rezultat im je išao na ruku na početku, a dvije minute nakon igre u drugoj četvrtini domaćin je počeo igrati i ubrzo se rezultat našao na Partizanovoj strani.

Domaćini su bili iznimno dobri u skokovima i to je bio ključ prelaska u vodstvo već prije odlaska na dulji odmor. Početak treće dionice donosi još jednom sjajnu igru Partizana i serijom od 10-0 dolaze u ugodnije vodstvo, koje su ipak malo ispustili u završnici, no gosti nisu bili dovoljno snalažljivi da to iskoriste na pravi način i dohvate pobjedu.

U pobjedničkim redovima najuspješniji je bio Nikola Peković s 20 poena, devet skokova i jednim dodavanjem u 23 odigrane minute, a jednaki broj poena donio je Maurice Bailey Olimpiji i to u nepunih 16 minuta na parketu.