Automoto

Noć debitanata u Kataru

Maja Giljanović • nedjelja, 09.03.2008.

Svjetski 250 ccm prvak Jorge Lorenzo na savršen je način otvorio novu stranicu karijere osvojivši na svom MotoGP debiju pole-position usput još postavivši i novi rekord staze...

20-godišnjak je u povijesnim prvim kvalifikacijama pod reflektorima dvije minute prije isteka vremena dostigao također debitanta, Britanca Jamesa Toselanda s vremenom 1:53.927 - 0.255 (0.572) bržim od Yamahinog Tech 3 dvojca s obzirom da je treće mjesto dohvatio Colin Edwards.

Svjetski se prvak Casey Stoner unatoč najbržim vremenima na svim odrađenim slobodnim treninzima na koncu zadovoljio četvrtim mjestom dok je peterostruki svjetski MotoGP prvak Valentino Rossi zauzeo sedmo mjesto u jednoj od rijetkih prigoda da je zauzeo najslabiju poziciju među svim Yamahinim vozačima, ali barem bolju od lanjskog doprvaka Dani Pedrose.

Michelinove su gume inače potukle Bridgestoneove: svih sedam vozača na francuskim je gumama, naime, završilo kvalifikacije u Top Tenu dok se među Japancima u prohladnoj katarskoj noći do najvišeg plasmana probio upravo Stoner.

U najslabijoj je, pak, klasi pole, prvi u karijeri, unatoč padu u posljednjem krugu dohvatio Britanac Bradley Smith (2:05.242) dok je u srednjoj klasi također po prvi put najbrži bio Španjolac Alex Debon (1:59.470).

GP inače starta po hrvatskom vremenu večeras u 21 sat.