Zimski sportovi

Novo postolje Kostelića!

Kristian Hohnjec • nedjelja, 09.03.2008.

Sjajan slalomski niz Ivice Kostelića nastavio se i u Kranjskoj Gori. Treći put zaredom najbolji hrvatski skijaš popeo se na postolje, a ovaj put bolji je bio samo Talijan Manfred Moelgg, koji je upisao svoju prvu pobjedu u Svjetskom kupu. Treće mjesto osvojio je Austrijanac Marcel Hirscher...

Ivica Kostelić nastavio je sa sjajnim rezultatima u 2008. godini. Naš skijaš odličnom drugom vožnjom osvojio je drugo mjesto u Kranjskoj Gori. Prednost Manfreda Moelgga iz prve vožnje ipak je bila prevelika, Talijan je na kraju bio 41 stotinku brži od Ivice.

Slika 1 od 2.

Kostelić je bio izvrstan u prvom dijelu staze, dok je u samom finišu napravio dvije manje pogreške koje su mu odnijele nekoliko desetinki. S novih 80 bodova Ivica je sve bliže da osigura najbolji rezultat karijere, što se ukupnog poretka u Svjetskom kupu tiče. Kostelić je do sada dvaput bio sedmi, a na veliko finale u Bormio stići će s odličnim šansama da završi među prvih pet.

Slika 2 od 3.

Posebno zanimljiva bit će posljednja slalomska utrka, budući da se Moelgg premijernom pobjedom u Svjetskom kupu sasvim pribižio vodećem Jeanu Baptistu Grangeu, te sada zaostaje samo 21 bod. Među elitu plasirao se mladi Austrijanac Marcel Hirscher, a iz domaćeg tabora sasuli su kritike na račun Ante Kostelića koji je postavio prvu vožnju.

"Staza je bila jako aritmična. Trebalo je skijati s glavom, dugogodišnje iskustvo puno mi je pomoglo. U donjem dijelu su razmaci među vratima ponekad bili devet, a katkad jedanaest metara", mišljenje je Mitje Dragšića, jedinog Slovenca koji je u domaćem skijalištu uspio osvojiti bodove.