Zimski sportovi

Riesch osvojila Mali kristalni globus

Goran Tomičić • nedjelja, 09.03.2008.

Maria Riesch je drugim mjestom u Crans Montani potvrdila osvajanje Malog kristalnog globusa u superkombinaciji. Na trećem mjestu je završila Vonn, koja je tako sačuvala vodstvo u ukupnom poretku, a pobjednica utrke je Anja Pärson...

Mirnom slalomskom vožnjom je Maria Riesch okrunila dobru sezonu. Krenula je s 40 stotinki prednosti pred Goergl, ali to je već u prvoj polovici staze palo na devet stotinki, no Njemica je donji dio odvezla mnogo bolje i u cilj je ušla s 25 stotinki prednosti. Anja Pärson je bila brža, ali to više nije bilo važno. Šveđanka je do pobjede došla tek petim vremenom slaloma, a najbrža slalomašica je bila Francuskinja Aubert, koja je završila na sedmom mjestu.

Vonn nije slalomašica, ali dobro je odvezla i sačuvala prednost u ukupnom poretku Svjetskog kupa, a drugoplasirana Riesch uoči finala zaostaje 157 bodova. Amerikanka je krenula s 89 stotinki prednosti pred Pärson, ali svu prednost je izgubila već u gornjem dijelu, a donju polovicu staze je odvezla oprezno i izborila novo postolje.

Hosp je u slalomu morala napasti, ali to nije uspjela i sedmim mjestom je pala na treće mjesto Svjetskog kupa, a zaostatak za Vonn iznosi 181 bod. Treba istaknuti da bi slovensko skijanje moglo dobiti novu zvijezdu. Mlada 17-godišnja Ilke Stuhec osvojila je izvanredno 12. mjesto, a u Svjetskom kupu je debitirala u jučerašnjem spustu.