Lens 1:2 Lille
Lille

Runje poražen u Le derby du Nordu

Maja Giljanović • utorak, 11.03.2008.

Skupim bi se na koncu sezone mogao ispostaviti današnji poraz Lensa na njegovom Felix Bollaertu od donedavnog susjeda na ljestvici, ali po novom četiri pozicije (11.) više rangiranog, Lillea...

Papinova je momčad, naime, u zaostaloj utakmici 19. kola odgođenoj zbog smrznutog terena 23. prosinca, propustila prigodu pobjeći najugroženijim momčadima Le Championnata - PSG-u, Sochauxu (31 bod) i Toulouseu (29) koji se oko crte grčevito bore za opstanak.

Hrvatski reprezentativac Vedran Runje i suigrači mu sasvim se sigurno nisu nadali ovakvom ishodu kad su najavljivali prekid serije od tri uzastopna domaća remija: posljednji su trobod na svom terenu inače osvojili koncem siječnja veličanstvenom pobjedom nad Lyonom (3:0).

Lille je s druge strane premašio vlastita očekivanja: Puelova se momčad u skladu s reputacijom nadala bodu jer u 26 dosad odigranih kola ubilježili su čak 15 remija, a posljednji su put vani slavili 3. studenog protiv Auxerrea.

Gosti su poveli u 17. minuti petim ovosezonskim pogotkom Brazilca Michela Bastosa, a nekadašnji hajdukovac nije uspio zaustaviti ni Beriju u 83. minuti kojem je, pak, drugi Lilleov pogodak prvijenac od dolaska iz Metza početkom sezone. Tračak nade Lensu je dvije minute potom vratio kapetan Hilton lobavši loše postavljenog Sylvu glavom s dvanaestak metara, ali do isteka 90. Les Dogues (bez ozlijeđenog Marka Marića) su se uspjeli obraniti.

Sang et Or u nastavku očekuju grdi problemi tim više jer u 29. kolu u nedjelju (20.55) dočekuju četvrtoplasirani, u posljednje vrijeme u vrhunskoj formi, Marseille. Ukoliko, međutim, umor Olympiquea (gostuju, naime, sutra u Sankt Petersburgu u uzvratu osmine finala Kupa UEFA) ne pruži šesnaestoplasiranom Lensu slamku spasa.