1. Hrvatska nogometna liga, 23. kolo, 15.03.2008., Koprivnica, Gradski stadion, gledatelja: 2000
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), A. Lušetić (Cerovlje) i R. Kezele (Rijeka)
Miljenko Mumlek 7'
Varaždin

Slaven Belupo - Varteks: Oporavak od sramote

Goran Tomičić • subota, 15.03.2008.

Nakon što su nogometaši Slaven Belupa gotovo sramotno loše odigrali na gostovanju u Vinkovcima u prošlom kolu, ove subote su se malo trgnuli i uspjeli su preokretom svladati Varteks, kojem je ovo prvi poraz otkako se T-Com 1. HNL nastavila. Za konačnih 2:1 u samoj završnici zabio je Kristijan Čaval...

Dražen Besek

U lokalnom derbiju je Slaven Belupo ostvario sedmu uzastopnu domaću pobjedu. Varteks je poveo odmah iz prve prilike. Poljak je u sedmoj minuti neoprezno izgubio loptu, a Mujanović je krenuo sam prema Rodiću, no Kristić ga je uspio zaustaviti prekršajem na dvadesetak metara udaljenosti od gola. Mumlek je sjajno izveo slobodan udarac i Rodić nije ništa mogao.

Nakon toga je Varteks zaigrao defenzivno i čekao svoje prilike iz kontre. To se moglo isplatiti u 27. minuti, ali Rodić je uspio zaustaviti Smrekarov udarac iz blizine. Slaven Belupo je bio dominantan u posjedu lopte, ali prva prilika stigla je tek u 38. minuti, kad je Mađarić zaustavio pokušaj Poldrugača glavom nakon lijepog ubačaja Šiklića.

Mujanović je opet mogao povisiti u 47. minuti kad se lijepo oslobodio čuvara, ali vratnica je zaustavila njegov precizan udarac s vrha kaznenog prostora. Samo tri minute kasnije Mujanović je opet dobro pucao, ali ovog puta nije bio precizan. U 59. minuti domaći su kaznili promašaje Krojača. Šiklić je primio loptu na 25 metara od Mađarića i prekrasnim snažnim udarcem pogodio gornji kut Varteksove mreže. U borbenoj igri u posljednjih pola sata jedino treba izdvojiti pobjedonosni pogodak Slaven Belupa. U 89. minuti Kresinger je u kaznenom prostoru pronašao Čavala, a on je pogodio za nova tri boda Farmaceuta.

T-COm 1. HNL, 23. kolo: Slaven Belupo - Varteks 2:1.