Cibona - Slovan: Warren spriječio senzaciju

Kristian Hohnjec • subota, 15.03.2008.

Košarkaški Cibone u pretposljednjem domaćeg susretu regionalne sezone pobijedili su Geoplin Slovan 86:84 i tako osigurali doigravanje. Tristotinjak dobronamjernih gledatelja vidjelo je nisko kvalitetnu košarku, a favorizirani Cibosi otpor slovenskog fenjeraša slomili su tek u produžetku....

Sam početak nije sugerirao da bi se Cibona mogla pretjerano mučiti sa Slovanom. Vukovi su brzo otišli na +7 (11:4), Slovenci ih još brže stigli i održavali nadu da mogu izbjeći eliminaciju iz sljedeće sezone NLB natjecanja.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena (38:36), Geoplin je prvi došao do ozbiljnijeg vodstva. Premda daleko od dana kada je bio prva opcija Olympiacosa, DeMarco Johnson zadavao je velike probleme Andriću i Vukušiću. 32-godišnji Amerikanac u trećoj je četvrtini postigao 15 koševa i odveo Slovence na 44:51.

Cibona se do kraja četvrtine ipak uspjela donekle konsolidirati, pa se u zadnjih deset minuta ušlo s minimalnim zaostatkom - 56:58. Vukovi su na krilima Andrića i Krasića sredinom posljednje četvrtine uspjeli napraviti seriju 11:0 i povesti 67:61.

Tu, međutim, nije bio kraj mukama po neuvjerljive košarkaše hrvatskog prvaka. Rutiner Igor Jokič iskoristio je ponuđeno i tricom iz kuta donio izjednačenje na 70:70 dvije minute prije kraja. Andrić je potom zabio oba slobodna bacanja, a Johnson na drugoj strani pogađa samo jedno (72:71, 21 sekunda prije kraja). Princ i Petrov bili su savršeni s linije, ali ne i Mulaomerović koji promašuje drugo i ostavlja šansu gostima. Geoplin je spremno iskoristio ponuđeno i polaganjem Johnsona četiri sekunde prije kraja izborio produžetak.

Zahvaljujući dvije trice Krasića Vukovi su poveli 83:79, no Jokič ubrzo smanjuje da bi Clemens nakon sedam promašaja konačno pogodio tricu - 83:84 25 sekundi prije kraja. U posljednjem napadu tricu za pobjedu iz kuta pogodio je Warren.

Chris Warren ubacio je 18 koševa, Lukša Andrić (10 skokova) i Bariša Krasić dodali su po 13, dok je na drugoj strani DeMarco Johnson postigao čak 32 poena uz deset uhvaćenih lopti.

NLB liga, 25. kolo: Cibona - Geoplin Slovan 86:84 (produžetak).