Split CO - Vojvodina SG: Rekordan pozdrav s regijom

Bernard Jurišić • subota, 15.03.2008.

Dobrom utakmicom između Splita CO i Vojvodine SG splitski su se navijači oprostili od ovogodišnje regionalne košarkaške lige. Splitski "žuti" pobjedom 88:82 ovogodišnji su nastup u ovom natjecanju završili s rekordnim brojem od 11 pobjeda i čeka ih još samo Uskršnji susret s Partizanom u Beogradu...

Split CO pobjedom je zaokružio posljednji domaći nastup u regionalnom natjecanju ove sezone. U konačnih 88:82 trebalo je ipak proliti puno više znoja nego što se to činilo nakon prve četvrtine, u kojoj su "žuti" pregazili protivnike iz Srbije.

Slika 2 od 2.

Od 16:13 u 6. minuti splitska je momčad nizom od 12:0 došla do 28:13 pred sam kraj prve četvrtine. Na otvaranju druge Split CO je dosegnuo i maksimalnih 39:21, promašio i napad za još veću prednost, nakon čega je uslijedio prvi od mnogih povrataka Vojvodine večeras.

Tri minute prije poluvremena gosti su došli na 42:35, a u daljnjem primicanju spriječio ih je Perić. Na poluvrijeme se ipak otišlo s 8 poena prednosti Splita.

Slika 1 od 1.

Drugo poluvrijeme otvorili su gosti, stigavši na minimalnih 54:53. Zonskom obranom "uneredili" su Splićane, posebno razigravača Akinsa koji je u tim trenucima bio najlošiji čovjek na parketu. Na seriju Splita za 64:55, Vojvodina je odgovorila svojom serijom 0:10 i došla u prvo i jedino vodstvo na utakmici - 64:65.

Igra "serijom na seriju" nastavilo se i u posljednjoj četvrtini, 5:0 Splita za 75:67, pa 0:7 Vojvodine u manje od minute za posljednje izjednačenje - 75:75. Slijedilo je nekoliko važnih poteza opet odličnog Dejana Ivanova, koji je s 20 poena i 13 skokova još jednom trasirao put svojoj momčadi do pobjede.

Uz odličnog Ivanova, pucački raspoložen bio je Garnett s 24 poena, a važne stvari odrađivali su Rudež i Perić. Kod gostiju su najopasniji bili Peković i Paunić, a vrijedi zabilježiti i kuriozitet da su se početkom drugog poluvremena na tribinama pojavila petorica navijača Vojvodine, bez navijačkih obilježja.