Osijek CO se vratio

Maja Čeko • nedjelja, 16.03.2008.

Dvadeseto kolo Dukat 1. HRL za žene prošlo je bez većih iznenađenja na terenu. Splićanke su sve bliže ispadanju iz prvenstva, Lokomotiva i dalje drži priključak za Podravkom, a Osijek je napokon upisao nove bodove...

Osijek se nakon prošlotjednog debakla na gostovanju u Trogiru očito dobro oporavio te je na domaćem terenu dočekao riječki Zamet koji je prošli vikend odigrao impresivnu utakmicu protiv Puljanki. No, bez obzira koliko je Riječankama pobjeda u prošlom kolu bila važna i koliko bi im značila nova pobjeda, toliko je Osijek bio željan pobjede koju nije okusio već dva kola.

Od samog početka Osječanke su bile te koje su dominirale utakmicom. Već na poluvremenu razlika je bila +5 za Osijek da bi u drugom poluvremenu ta razlika postala još veća. U jednom trenutku bilo je 21:14, a Riječanke u zadnje četiri minute ne postižu niti jedan gol i vraćaju se kući bez novih bodova. Najefikasnija je bila Franić (Osijek CO) sa osam pogodaka.

Varaždinska Koka na domaćem je terenu dočekala ekipu Kutjevačkog podruma. Od samog početka vidjelo se da Varaždinke nisu ušle u utakmicu sto posto spremne o čemu najbolje govori veliki broj tehničkih grešaka koje su Požežanke znale iskoristiti. Jedna od najjačih karika Kutjevačkog podruma, Martina Raguž, posebno je dobro iskoristila situaciju na terenu te sa 14 golova postala i nejefikasnija igračica susreta. Koki je ovo prvi put u prvenstvu da je prikazala ovako lošu igru, a i sam rezultat puno govori. Bilo je 34:21 za Požežanke.

Tvin Trgocentrar i Split već duže vrijeme drže začelje ljestvice pa je ovo bila prava borba za opstanak. Unatoč borbi na terenu, Split nije uspio osvojiti dva boda. Prvo poluvrijeme Splićanke su se borile što dokazuje i rezultat na poluvremenu kada je prednost Virovitičanki bila tri gola. No, u drugom dijelu ponovno raspad Splićanki koji je rezultirao ostankom na slabašna četiri boda u prvenstvu koja će ih, gotovo pa sigurno, koštati izlaska iz prvoligaškog društva.

Splićankama za utjehu od ove utakmice ostaje činjenica da je Anteja Lisica postigla najviše pogodaka na utakmici (10), ali je nažalost na terenu bila sama.

Lokomotiva je na domaćem terenu dočekala Trogir koji, unatoč prošlotjednoj velikoj pobjedi, protiv Lokomotive nije imao šanse. Do kraja utakmice prednost Lokomotive narasla je na + 14 te su tako osigurali nova dva boda u prvenstvu koja im još daju šansu da se bore za prvo mjesto.