Slavonac i dalje iznenađuje

Ivana Strahija • nedjelja, 16.03.2008.

Čini se da su Perkovčani na ratnom pohodu za ostanak u ligi, i da se ne boje nikog. U ovom je kolu usred Pule pala Istra. U Sesvetama je Croatia ispravila negativan dojam iz prošlog kola i Vinogradar ispratila s 5:1.

U Puli Elvis Scoria nije imao sreće, i njega su Perkovčani, kao i Moslavinu, te Pomorac prije toga, uhvatili na prepad. Svega je jedan pogodak bio dovoljan da Slavonac upiše deveti bod ovog proljeća. Pobjedonosni je pogodak u mrežu Istre ubacio spremni Barišić, nakon što je domaći vratar Lisjak nespretno odbio loptu pred njegove noge.

Na samom je početku susret u Sesvetama izgledao kao zreo za potop domaćih. Naime, Croatia se u zaostatku našla već u drugoj minuti, kad domaća obrana nije znala zaustaviti Sablića na vrijeme. Četrdeset je minuta domaćima trebalo da rezultat okrenu u svoju korist, ali su pozitivno agresivnom igrom izvršili potpunu opsadu vrata Vinogradara i zaslužili 5:1.

I drugi pretendent na prvo mjesto ljestvice osvojio je pun plijen, a trener Lokica po isteku je 90 minuta bio presretan što u svojim redovima ima agilnog Tadića. Taj je igrač naime zabio oba gola za Hrvatski dragovoljac, dok su domaći Kutinjani tek iz penala uspjeli zatresti mrežu solidnog Vidakovića.

Podjela bodova pokraj Jadra nije najsretnije rješenje za domaćine, koji su većim dijelom susreta protiv Imoćana bili bolja momčad na terenu. Potvrda za to stigla je u 65. minuti pogotkom domaćeg Glavine, no neopreznost obrane Solina pet minuta pred kraj omogućava gol Loze, čime se stvari vraćaju na početak.

U Slavonskom je Brodu Marsonia ostavila sva tri boda pogotkom Švarića svega tri minute pred kraj. Susret protiv Siščana inače nije bio za pamćenje, svega par lijepih akcija nije bilo dovoljno da zadivi nekoliko stotina gledatelja uz Savu.

Rezultati 20. kola:
14. ožujak: Kamen Ingrad – Belišće 3:1
15. ožujak:
Marsonia – Segesta 1:0 (1:0 Švarić 87.)
Istra 1961 - Slavonac CO 0:1 (0:1 Barišić 45.)
Solin – Imotski 1:1 (1:0 Glavina 65., 1:1 Lozo 85.)
Croatia Sesvete – Vinogradar 5:1 (0:1 Sablić 2., 1:1 D. Jurakić 8., 2:1 Pilipović 43. 11 m, 3:1 Jurin 65., 4:1 Čižmek 77., 5:1 Andre 80.)
Moslavina - Hrvatski dragovoljac 1:2 (0:1 Tadić 15., 1:1 Mađarić 21. 11 m, 1:2 Tadić 55.)
16. ožujak: Pomorac - Vukovar 91, Trogir - Mosor