Zimski sportovi

Neuner najmlađa u povijesti

Maja Giljanović • nedjelja, 16.03.2008.

Njemačka biatlonka Magdalena Neuner po prvi put je u kratkoj karijeri 21-godišnjakinje osvojila naslov ukupne pobjednice Svjetskog kupa...

Trostruka je svjetska prvakinja iz Ostersunda prošlog mjeseca ispred drugoplasirane Sandrine Bailly obranila 22 boda prednosti koje je donijela na posljednju, 26. ovosezonsku utrku u Oslo (12.5 kilometara masovnog starta) da bi na koncu Francuskinja, po drugi put nakon 2005. godine korak prekratka, zaostala 13 bodova. Treće mjesto konačnog poretka je pripalo braniteljici prošlogodišnjeg naslova Andrei Henkel.

Neuner je inače poprilično nervozna (sedam promašaja) utrku završila kao deveta, Bailly, pak, nedostatno šesta pa će se zadovoljiti naslovom u pursuitu, a slavlje je Švaba upotpunila Kati Wilhelm (37:43.06) osvojivši Oslo ispred drugoplasirane Norvežanke Solveig Rogstad odnosno Talijanke Michele Ponze na trećem mjestu.

Svjetski kup, Ž:
1.Neuner (Njemačka) 818
2.Bailly (Francuska) 805
3.Henkel (Njemačka) 766

U konkurenciji biatlonaca masovni start Holmenkollena je pripao Čehu Michalu Šlesingeru (39:11.09) ispred drugoplasiranog Rusa Nikolaja Kruglova i Norvežanina Halvarda Hanevolda na trećem mjestu. Ukupan, pak, pobjednik je poznat otprije - legendarni Ole Einar Björndalen, peterostruko olimpijsko zlato i peterostruki osvajač Svjetskog kupa, Norvežanin je slavio ispred Rusa Dmitrija Jarošenka i sunarodnjaka Emila Hegle Svendsena.