Benfica opet bez pobjede

Goran Tomičić • nedjelja, 16.03.2008.

U 23. kolu Bwin lige Benfica je osvojila tek bod u gostima protiv Maritima i zaostatak za Portom povisila na čak 16 bodova. Pacos Ferreira je iznenadila Vitoriu Setubal i zadržala nadu u ostanak...

Benfica je povela golom Cardoza u 25. minuti, ali Ytalo je 15 minuta prije kraja donio bod Maritimu. Vitoria Setubal je u gostima kod Pacos Ferreire izgubila važne bodove u borbi za treće mjesto. Edson je u 25. minuti pogodio za prednost domaćina, a isti igrač je odlučio utakmicu svojim drugim golom u 61. minuti. Gosti su uspjeli smanjiti, a strijelac je bio Chaves u 82. minuti.

Boavista je upisala domaću pobjedu protiv Amadore i priključila se gornjem dijelu ljestvice. Mateus je u 52. minuti bio precizan za vodstvo domaćina, a Ribeiro je osam minuta kasnije povisio. Konačnih 2:1 je postavio Giancarlo u 71. minuti. Braga je pobijedila Naval i zadržala dobre izglede za Kup Uefa. Već u prvoj minuti Akantara je svladao svog vratara. a Bragi je dva gola prednosti donio Wender u trećoj minuti drugog dijela. Pobjedu je u posljednjoj minuti potvrdio Jailson.

Bwin liga, 23. kolo
Maritimo - Benfica 1:1, Boavista - Amadora 2:1, Pacos Ferreira - Vitoria Setubal 2:1, Braga - Naval 3:0.