Smjena na vrhu, osmica Zmaja

Ivana Jurica • ponedjeljak, 17.03.2008.

Čak 29 golova ili 3.22 po utakmici postignuto je u 20. kolu na trećeligaškom jugu. Junak na domaćem terenu nije mogao do punog plijena protiv raspoložene Zagore što su iskoristile Hrvace koje su pobjedom u Opuzenu zasjele na vrh. Zmaj je do vrha napunio mrežu dubrovačkog GOŠK-a, dok su visoke pobjede upisali i Konavljanin i Primorac 1929 …

S čak 8:0 Makarani su GOŠK ispratili u Dubrovnik te su tako došli do osme prvenstvene pobjede. Mrežu Maksimovića prvi je načeo Nižić u 23. minuti, a poentirao je i u 85. minuti. Do kraja prvog dijela u listu strijelaca upisali su se i Bagarić u 28. minuti (iz jedanaesterca) i Lešina u 43. minuti. U nastavku još pet golova u mreži gostiju. U šestoj minuti nastavka Bagarić je postigao još jedan gol. Seriju su nastavili Adriano u 62., Vranješ u 67. te Ivičević u 73. minuti.

Korak s vodećima Dugopolje je održalo domaćom pobjedom nad GOŠK AC-om s rezultatom 2:0. Četiri minute prije kraja prvog poluvremena domaćine je u vodstvo doveo Ivica Grbeša nakon centaršuta Jurčića. Potvrda pobjede stigla je na samom kraju utakmice kada je Hrvoje Balić i drugi put zatresao mrežu gostujuće momčadi.

Hrvace su pobjedom u Opuzenu nad domaćim Neretvancem ponovno preuzele vrh tablice, s istim brojem bodova kao i Junak. Dvostruki strijelac bio je Tedi Surać koji je u 75. minuti dobio i crveni karton. Prvi je pogodak zabio u 52. minuti, a drugi u 68. minuti nakon asistencije Grčića.

Prvu proljetnu pobjedu upisao je stobrečki Primorac. Na domaćem terenu igrači Tončija Bašića su četiri puta zatresli mrežu Neretve. Domaćine je u vodstvo doveo Pavela u 53. minuti. Nakon toga gosti su imali nekoliko izglednih prilika za izjednačenje, ali nisu ih iskoristili. Kazna je stigla preko Reića koji je u 84. minuti udvostručio prednost svoje momčadi. Do kraja utakmice domaćini su još dva puta pogodili mrežu gostiju. Strijelci su bili Dilber u 88. i Serdarušić u 90. minuti.

Jedina utakmica bez golova odigrana je u Biogradu gdje su se sastali domaći Primorac i benkovački Velebit. Županijski derbi ponudio je zanimljivu utakmicu kojoj su jedino nedostajali golovi. Treneri Leo Beklija Šarić i Vlado Mandić morali su se zadovoljiti podjelom bodova.

Slika 1 od 2.

Gostujuću pobjedu upisao je i pločanski Jadran u Kaštelima kod Vala. Već u osmoj minuti gosti su preko Zorana Karamatića stigli do prednosti. Domaćini su u 22. minuti propustili realizirati najstrožu kaznu (udarac Plazonića obranio je Stipković), a do izjednačenja su ipak došli u prvom dijelu. Dvije minute prije odlaska na odmor Stipkovića je matirao Komar. U nastavku domaćini su tražili drugi pogodak do kojega nisu uspjeli doći. Kazna je stigla u 87. minuti kada je Karamatić postigao svoj drugi gol i svojoj momčadi donio nova tri boda.

Derbi kola igrao se u Sinju. Iako su i jedni i drugi tražili pobjedu susret je ipak završio bez pobjednika. Unešićani su došli u vodstvo u sedmoj minuti utakmice. U kaznenom prostoru domaćih nakon kornera najbolje se snašao Šupe koji je glavom zatresao mrežu Blaževića. Do kraja prvog poluvremena gosti su imali još tri odlične prilike, ali Šiklić i Bumbak nisu uspjeli povećati prednost. U nastavku domaćini su do izjednačenja došli u 49. minuti kada je Midenjak odlično pogodio iz slobodnog udarca. Do kraja utakmice najveću priliku propustio je Unešićanin Bumbak u 69. minuti.

Sućurani su na domaćem terenu stigli do nove pobjede. S 2:0 savladali su Omišane. Mreža Vukovića prvi se put zatresla u 37. minuti kada je Dinko Šimunović pogodio s ruba kaznenog prostora. Potvrda pobjede stigla je u 75. minuti. Poljak je izveo korner, a na prvoj vratnici najprisebniji je bio Zolota koji je još jednom loptu poslao u mrežu gostujućeg vratara.

Pretposljednji Uskok iz Gruda je ispraćen s pet golova u mreži. Domaći Konavljanin je, zahvaljujući raspoloženom dvojcu Alen GućVlaho Radićević, stigao do 11. prvenstvene pobjede. Mreža Matka Kalinića prvi se put zatresla u osmoj minuti iz jedanaesterca koji je realizirao Guć. Radičević je u 32. minuti povećao vodstvo svoje momčadi. Do kraja poluvremena Uskok je smanjio preko Čurića u 37. minuti, ali je ostao i sa igračem manje nakon što je u 43. minuti isključen Pelivan. U drugom dijelu, već u 47. minuti novi pogodak domaćih: Benić je i treću loptu poslao u mrežu gostiju. Do kraja utakmice još po jedan gol Radičevića (56. minuta) i Guća (90. minuta).

III. HNL Jug, 20. kolo: Zmaj - GOŠK (D) 8:0, Dugopolje - GOŠK AC 2:0, Neretvanac - Hrvace 0:2, Primorac 1929 - Neretva 4:0, Primorac (B) - Velebit 0:0, Val - Jadran LP 1:2, Junak - Zagora 1:1, Jadran (KS) - Omiš 2:0, Konavljanin - Uskok 5:1.