Pobjede favorita

Goran Tomičić • ponedjeljak, 17.03.2008.

U 21. kolu Treće HNL Zapad Lokomotiva je rutinski svladala HAŠK, a Karlovac je mnogo teže od očekivanog osvojio tri boda na gostovanju u Žminju. Vrapče je pobjedom protiv Orijenta zadržalo treće mjesto...

Sreten Ćuk je pobjedom debitirao na klupi Lokomotive. Mesić je u 24. minuti svladao Pintarića, a očekivanu pobjedu domaćina je potvrdio Sandi Hudorović u 65. minuti, a isti igrač se 20 minuta kasnije opet upisao u strijelce.

Karlovac je u Žminju očekivao uvjerljivu pobjedu, ali domaći su pružili jako dobar otpor. U prvih devet minuta Zvonko Pamić je rutinski iskoristio dva jedanaesterca i izgledalo je da će Karlovac lagano upisati novu pobjedu. Momčad Igora Pamića je nastavila kontrolirati igru, ali nije iskoristila nekoliko dobrih prilika. U 40. minuti Mujakić je iskoristio neopreznost u obrani Karlovca i smanjio rezultat. Žminj je u drugom dijelu zaigrao mnogo agresivnije i uspio izjednačiti, a strijelac je bio Pete iz slobodnog udarca u 68. minuti.

No, dok su domaći slavili izjednačenje, Karlovac je vratio prednost. Bila je to lijepa akcija Pamićeve momčadi, a Deranja je smireno poslao loptu u mrežu. Sedam minuta kasnije Raić-Sudar je bio precizan s bijele točke i Žminj je stigao do novog izjednačenja. Novi pogodak je postignut u 79. minuti, kad je Sandi Križman sjajno reagirao i donio pobjedu Karlovcu.

Vrapče je na domaćem terenu bilo bolje od Orijenta. Igrala se deveta minuta kad je Panza iz slobodnog udarca pronašao Miloša, a on je glavom bio precizan za prednost domaćina. Orijent je izjednačio u 68. minuti. Šuker je lijepo ubacio s desne strane, a Gerc je glavom poslao loptu u Curaćevu mrežu. Domaći su nakon toga agresivno krenuli u napad, a od 82. minute su imali i brojčanu prednost nakon drugog žutog kartona Burića. Vrapče je za pogodak s igračem više trebalo samo tri minute. Cigrovski je pucao s vrha kaznenog prostora, a Prskalo je samo uspio odbiti loptu do Srdareva, koji je rutinski pogodio za konačnih 2:1.

Draga se pobjedom protiv Istre udaljila od zone ispadanja, a gosti iz Pule su ostali na pretposljednjem mjestu. U 27. minuti Jozepović je igrao rukom u svom kazenom prostoru, a Tokić je s bijele točke postigao jedini pogodak na utakmici. U dvoboju momčadi iz sredine ljestvice Jadran je pobijedio Rudar. Domaći su već u 11. minuti ostali s igračem manje jer je neoprezni Šakota u otvaranju utakmice dobio dva žuta kartona. Deset minuta kasnije Grgurić je donio vodstvo Jadranu, a momčad Ljubomira Vilića ni s igračem više nije uspjela izjednačiti.

Nosek je u osmoj minuti dobro reagirao i donio Vrbovcu pobjedu protiv Poleta na domaćem terenu. Gosti su u 43. minuti ostali bez isključenog Sedmaka. Zanimljiva je bila utakmica Lučkog i Nehaja. Gosti su poveli preko Pečanića u 50. minuti, ali već dvije minute kasnije Lončar je najbolje reagirao nakon kornera i izjednačio rezultat. U 63. minuti Duspara je sjajno prošao kroz senjsku obranu i pronašao Trgovčevića, koji je iz blizine lako donio vodstvo Lučkom. Qorri je u 78. minuti potvrdio pobjedu Lučkog, a strijelac za konačnih 3:2 je bio Šolić tri minute kasnije.

Rovinj je u gostima iznenadio Radnik i udaljio se od zone ispadanja. Ottochian je u 87. minuti pronašao Balentovića, koji je glavom postigao jedini pogodak na utakmici. Rudeš je u zanimljivoj utakmici bio bolji od Novalje 3:2.

Treća HNL Zapad, 21. kolo
Lokomotiva - HAŠK 3:0, Žminj - Karlovac 3:4, Jadran - Rudar 1:0, Vrapče - Orijent 2:1, Vrbovec - Polet 1:0, Lučko - Nehaj 3:2, Radnik - Rovinj 0:1, Draga - Istra 1:0, Rudeš - Novalja 3:2.