Desetkovani Šibenik dočekuje Rijeku

Ivana Jurica • srijeda, 19.03.2008.

Bez čak šestorice prvotimaca Šibenčani na svom terenu dočekuju momčad s Kantride. Udarac je to koji bi osjetile i puno jače momčadi od one šibenske, no, domaćini nemaju izbora. U situaciji u kojoj se nalaze svaki bod im je bitan, posebno na domaćem terenu i stoga Šibenčani najavljuju pohod po pobjedu. Bodovima se nadaju i gosti…

Domaći strateg Ivica Kalinić nikada nije bio u težoj situaciji. Bez čak šestorice vrlo važnih igrača ulazi u utakmicu iz koje su mu bodovi neophodni. Ranije ozlijeđenima Goviću, Kwediju, Šubiću, I. Bulatu, Makarinu u Splitu su se pridružili i Bonacin (izašao već u 20. minuti na Poljudu) te vratar Runje.

Na vrata će stoga Hrvoje Slavica, a po prvi put na pričuvnoj klupi u službenim utakmicama bit će 20-godišnji Fabijan Knežević. Od prve minute na desnom boku zaigrat će Nikola Đira dok će ostatak sastava biti identičan onom s Poljuda. Najviše nade Šibenčani polažu u napadački dvojac Zec - Gabriel.

Riječani, pak, prema najavama, na Šubićevac stižu po pobjedu. Nakon odlične jeseni na proljeće nisu toliko uspješni. Čak tri remija i jedan poraz skor je koji je u nastavku sezone ostvarila Dalićeva momčad, a koji ne može zadovoljiti sve Rijekine pristaše. Znaju da negdje moraju proigrati i vjeruju da bi se to moglo dogoditi baš u Krešimirovu gradu.

Zlatko Dalić nema toliko problema s ozljedama kao njegov kolega na šibenskoj klupi. Izostat će tako Brazilac Andre Luiz, Jakirović, Baković i Bertoša. Jedina dvojba koju gostujući strateg ima je hoće li već od početka u igri gurnuti oporavljenika Jerteca ili će mu priliku dati u nastavku.

Šibenik i Rijeka sastali su se dosad 28 puta. Gosti imaju 20 pobjeda, domaćini devet, dok je devet utakmica završilo bez pobjednika, gol-razlika 35:59. Na Šubićevcu su odigrali 19 utakmica, Šibenik ima šest pobjeda, Rijeka sedam, dok je šest susreta završilo bez pobjednika, gol-razlika 21:20. U posljednjem susretu (15. rujna 2007.) domaćini su slavili s 3:2 uz hat-trick Frane Vitaića.

T-Com I. HNL, 24. kolo: Šibenik - Rijeka 17 h

Šibenik: Slavica – Đira, Kulušić, Raič, Lapić – Roglić, Tabi, Milanović, Vitaić – Gabriel, Zec.

Rijeka: Žilić – Vučko, Čagalj, Budicin - Šafarić, Ivanov, Marčić, Sharbini, Jertec – Škoro, Đalović.