1. Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 19.03.2008., Čakovec, SRC Mladost, gledatelja: 300
Suci: Kovačić (Križevci), Ivanković (Split), Vuko (Strožanac)
Marin Tomasov 62'
Zadar

Međimurje - Zadar: Nastavak korizmenog posta

Ivana Strahija • srijeda, 19.03.2008.

Već su dva puta ove sezone Zadrani slavili u Čakovcu, a jasno su od prve minute u trećem susretu pokazali da im je i ovog puta samo pobjeda na pameti. Domaćini ostaju u korizmenom postu, i upisuju jedanaesto sušno kolo po redu.

Zoran Ratković
46'
18
Dario Šoltić
65'
13
Saša Kolić
67'
Josip Modrić
54'
22
Mario Kruneš
71'
3
Roko Mišlov
78'
Dalibor Zebić

Utakmica započinje šansom Zadrana, koji odmah otkrivaju slabu točku igre Međimurja. Naime, van stroja su zbog kartona za ovaj susret bili Georgijevski i Bratković, pa je Dovečer obrambeni red morao dopuniti Radaellijem i Krištom.

Zanimljivo je ovdje spomenuti da Zurak, inače čest u prvoj postavi, nije uopće ni konkurirao za sastav, premda je pravi branič. Razlog za taj, na prvi pogled nelogičan potez, jest taj što Zurak još nije potpisao produljenje ugovora s Međimurjem, pa premda mu je trenutni ugovor još valjan, Uprava je odlučila izostaviti ga iz zapisnika.

Nismo proroci, pa ne želimo predviđati bi li Zurak u obrani bilo što promijenio, ali je evidentno da se Krišto i Radaelli nisu snašli u svojim zadacima. Uz sporog Milardovića i na trenutke zbunjenog Celišćaka, upravo je obrana, ponovno, bila najslabija karika međimurske igre.

Stoga ne čudi što je već u sedmoj minuti Terkeš bez imalo problema pobjegao Celišćaku i oštro pucao, a dvije minute potom Župan je loptu s ruba 16-terca smjestio pod prečku, od kud je vadi i opet izvrsni Čonkaš.

Slijedi prilika Lime, koji sam samcat sa pet metara pogađa Subašića, a potom propuh u domaćoj obrani dobiva i opipljiviju posljedicu.

U 23. minuti Tomasov je nanizao Milardovića, Darmopila i Radaellija, prošao skoro do gol-aut linije i potom precizno vratio za spremnog Terkeša, koji matira domaćeg vratara za 0:1.

Vodstvo gostiju razbudilo je napadače Međimurja, a najveću je priliku propustio mladi Eliomar, koji nakon prekrasne akcije Pintarića i Babića dobiva loptu 'ko na pladnju, no gađa mlačno i direktno u Subašića. U 38. minuti i Babić iskušava Subašićeve reflekse, koji pokazuje zbog čega je trenutno najtraženija vratarska "roba".

Gosti do kraja poluvremena još jednom iskorištavaju slabost obrane Međimurja. Lopta leti od zadarskog vratara ravno do Terkeša, ovaj prolazi pored Celišćaka i ostatka obrane kao nož kroz maslac i pedantno smješta loptu u domaću mrežu za 0:2.

U drugi dio susreta domaći trener Dovečer ulazi s ponešto izmijenjenom postavom, na klupi je ostao Prijić, a ušao Ratković, dok se sustav mijenja u 4-3-3. Odmah kreće domaća ofenziva, i ekipa Međimurja izgleda nešto bolje.

Celišćak s linije 16 metara za dlaku promašuje gol Zadra, Babić isto čini iz voleja, a priliku za pokazivanje refleksa ima i solidni domaći vratar, koji jedan za drugim brani mrežu od šuteva Terkeša i Modrića.

No, sreća i dalje ne voli domaćine, koji od 62. minute zaostaju za tri pogotka. Tomasov se spretno provlači sve do međimurskog kaznenog prostora i snažnim udarcem iznenađuje Čonkaša, koji loptu pokušava zadržati, no ova mu ipak klizi u gol.

Do pogotka Međimurje konačno dolazi u 67. minuti, kad Milardovića zajedničkim snagama u svom kaznenom prostoru ruše Zadrani Parmaković i Tomasov, sudac Kovačić pokazuje na bijelu točku, a sam Milardović poentira za 1:3.

Ni pet minuta kasnije stvari postaju zanimljive, i do tad golema gostujuća prednost postaje vrlo upitna. Naime, nakon izvrsno izvedenog kornera Pintarića, u gužvi pred Subašićevim golom najspretniji je Babić, a rezultat se mijenja u 2:3.

U posljednjim minutama gosti čuvaju pobjedu, a prigode za bod imali su Celišćak i Šoltić, no pobjeda ipak odlazi u Zadar.