1. Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 19.03.2008., Varaždin, Stadion Varteksa, gledatelja: 4.000
Suci: Domagoj Vučkov, Volf, Kezele (svi Rijeka)
4:0 Hajduk
Hajduk

Varteks posramio Hajduka

Bernard Jurišić, Marko Kljaić • srijeda, 19.03.2008.

Neviđenim "tornadom" u samo pola sata igre, nogometaši Varteksa otpuhnuli su Hajdukove profesionalce i nanijeli im drugi najteži poraz ove sezone. Četiri komada ukrcali su razigrani Varaždinci u splitsku mrežu i ismijali obranu kojom su ordinirali najiskusniji i najskuplji Hajdukovi igrači...

Robert Jarni

Varteks je posljednji puta slavio protiv Hajduka na domaćem terenu 1. travnja 2006. godine. Skoro dvije godine nakon toga Varteks je slavio s uvjerljivom prednošću. Visokih 4:0 zvuči nevjerojatno, ali su domaćini zasluženo slavili. Raspoloženi napadački dvojac i napokon odličan vratar Danijel Mađarić posramili su goste.

Analizirajući utakmicu, teško da možemo ostati nezadovoljni. Čak 31 udarac prema vratima Mađarića i Varvodića i četiri lijepa pogotka začinili su ovaj susret. Domaći dolaze u vodstvo već u petoj minuti. Smrekar je iskoristio ubačaj Brezovca i glavom zabio za 1:0. U prvih 20 minuta tempo je bio dosta visok. Varaždinci su dominirali terenom i nisu dozvolili Splićanima da razviju igru. Robert Jarni je nakon pola sata igre i drugog primljenog pogotka mogao samo nemoćno vikati na glavnog suca.

Nevjerojatno je bilo za vidjeti kako Varaždinci trče pokraj nemoćnih Splićana. Velika borbenost uskoro je urodila plodom i s dva pogotka Mujanovića bili brod je bio potopljen. U 35. minuti susreta na semaforu je pisalo 4:0 za Varteks. Pod kraj prvog dijela Hajduk je imao četiri mrtve prilike, ali su reakcije Mađarića i nepreciznost Kalinića sačuvale domaću mrežu.

Dražen Besek je još jednom dokazao da je odličan trener. Prvo poluvrijeme bilo je najboljih 45 minuta koje je Varteks odigrao u 1. HNL. Odlično postavljena obrana i borbeni sredni red zaustavili su sve pokušaje gostiju. U napadu je Matija Smrekar drugim pogotkom pokazao da je veliki talenat. S druge strane niti jedan od Splićana nije pokazao zašto bi smio nositi bijeli dres.

Nastavak nije donio neke revolucionarne promjene. Varaždinci igraju opreznije, dok je Hajduk i dalje nemoćan. Rukavinu je u napadu zamijenio Drago Gabrić, ali promjene u kvaliteti igre nije bilo. Domaći strateg promijenio je oba strijelca, koji su zasluženo pozdravljeni od varaždinske publike. Loša igra bijelih iznenadil je i Torcidu, koja je veći dio susreta promatrala u tišini.

Bilo je za očekivati da se neće ponoviti fenomenalna igra iz prvog dijela, ali tako blijedi Hajduk nitko nije očekivao. Što je Robert Jarni očekivao od svojih igrača sigurno nije bilo ono što su prikazali. Gosti su u nekoliko navrata vrlo grubo startali na domaće igrače, ali sudac Vučkov nije bio na visini zadatka. Mladi varaždinski sastav zasluženo je pobjedio favoriziranog Hajduka. Time je potvrđena odlična forma u posljednje vrijeme.