Vastić dvostruki strijelac

Goran Tomičić • srijeda, 19.03.2008.

U 30. kolu austrijske Bundeslige su dvije utakmice završile bez pogodaka, a iznenađenje je remi Austrije Kärnten i Salzburga. Dva pogotka Ivice Vastića nisu bila dovoljna za pobjedu LASK-a protiv Wackera, a Sturm je u gostima svladao Altach...

U 15. minuti Vastić je iskoristio lošu reakciju Kolouseka i odigrao dvostruko proigravanje s Mijatovićem, te iz blizine lako svladao Pavlovića. Kolousek je devet minuta kasnije sjajno izvedenim slobodnim udarcem izjednačio i tako se na najbolji mogući način iskupio za pogrešku. U 59. minuti Vastić je sjajno prošao kroz obranu gostiju i Pavlović je opet morao po loptu u mrežu.

Već u sljedećem napadu je LASK postigao novi pogodak, prizeman udarac Saurera bio je pretežak zadatak za Željka Pavlovića. Schreter je u 71. minuti asistirao Oroszu, koji je uspio smanjiti rezultat. U trećoj minuti sudačke nadoknade Madl je iskoristio neopreznost domaće obrane i donio Wackeru važan bod. Čavlina, Vastić i Mijatović odigrali su cijelu utakmicu, a dvostruki strijelac je dobio žuti karton. Željko Pavlović je također branio svih 90 minuta.

Sturm je protiv Altacha poveo u 14. minuti, kad je Prödl pronašao Stankovića, koji je iz blizine uspio ugurati loptu u mrežu. Jaqua je u 41. minuti fantastično izveo slobodan udarac i domaći su izjednačili. Sturm je do pobjede došao 20 minuta kasnije nakon što je Prettenthaler iskoristio lijepu asistenciju Hutwelkera.

Salzburg u gostima nije uspio pobijediti Austriju Kärnten i povećati prednost na vrhu. Niko Kovač je odigrao cijelu utakmicu i dobio žuti karton, a Manuel Pamić je ostao na klupi. Pogodaka nije bilo ni u dvoboju Rieda i Mattersburga.

T-Mobile Bundesliga, 30. kolo
LASK - Wacker 3:3, Altach - Sturm 1:2, Austria Kärnten - Salzburg 0:0, Ried - Mattersburg 0:0.