Partizan - Cibona: Osigurali revanš

Branimir Korać • subota, 22.03.2008.

Cibona je završila ligaški dio NLB sezone u stilu. Onako kako je igrala veći dio sezone. Loše. Imali su mogućnost svladati nemotiviranog i umornog Partizana, ali niti to nisu bili u stanju već su u završnici odigrali katastrofalno i od minus četiri u pet minuta otišli do minus 21. Upravo će im Partizan biti protivnik u četvrtfinalu NLB lige, a o šansama za prolaz - prosudite sami...

Uoči beogradskog dvoboja bilo je puno računica, a u gotovo svakoj Cibona je s porazom išla na Zadar ili Partizan. Malo tko je vjerovao da će Budućnost izgubiti kod Geoplina, a na kraju se ta pretpostavka pokazala točnom. Pobjeda je Cibonu uz neki ludi rasplet mogla katapultirati i na treće mjesto, "vukovi" su igrali i na kartu umora Partizana nakon dvoboja s Panathinaikosom, ali i uz umornog Partizana valjalo je nešto odigrati, a ne samo statirati i čekati.

Atmosfera u Pioniru nije bila užarena, okupilo se oko tri tisuće gledatelja, ali nije bilo pakleno kako su neki predviđali. Susret je započeo mirno i tek nakon nekoliko Ciboninih pogrešaka domaćin prvi stvara manju prednost pobjegavši na 14:9. Od samog početka susreta Ciboni je probleme stvarao raspoloženi Uroš Tripković koji je već u prvih pet minuta ubacio deset poena. U završnici prve četvrtine Zagrepčani su se malo probudili, Krasićevom tricom poravnali na 18:18 nakon čega Milošević ubacuje na 20:18 što je bio konačni rezultat prve četvrtine.

Početak druge četvrtine obilježile su brojne pogreške s obje strane. Imala je Cibona niz prilika za vraćanje u vodstvo, ali gotovo uvijek su ili šutirali i promašili tricu ili pak izgubili loptu bez upućenog šuta. Tek u 16. minuti uspijevaju preko Krasića doći do vodstva 31:27 nakon tehničke pogreške Duleta Vujoševića. Krasić je ubacio slobodna bacanja, a zatim i tricu za prednost plus četiri. Kratko je trajalo zadovoljstvo gostiju, u igru ulazi Kecman koji polaže, a zatim Trtipković ubacuje novu tricu za vodstvo 32:31. U samoj završnici poluvremena Partizan je ponovno na plus pet što ublažava Mulaomerović svojim jedinim svijetlim trenutkom na susretu i pogotkom za 40:37.

Loše Cibona otvara drugo poluvrijeme. Tepić odmah ubacuje tricu za 49:42, a Palacio i Veličković vode Partizan i do 55:44. To je bio početak kraja Ciboninih nadanja. Uspjeli su Warren i Hoskin približiti Cibonu na 55:49, kasnije i Krasić tricom na 58:54, ali odmah je Tripković uzvratio za 61:54.

Na startu posljednje dionice Warren i Princ smanjuju na 63:59, Cibona je posljednji put u igri kod 65:61 nakon čega slijedi zimski san. Do kraja susreta Partizan radi seriju 19:2 i za šest minuta odlazi do zaslužene, ali ipak previsoke pobjede.

Razlika u kvaliteti bila je očita, Cibona nije znala napadati protiv zone, a Partizan je unatoč odmaranju i pojačanom rotiranju visoko slavio. Predvodili su ga Uroš Tripković s 22 poena i Strahinja Milošević sa 16 poena i pet skokova. Kod Cibone Chris Warren ubacio je 17 poena uz pet skokova, a Bariša Krasić dodao je 13 poena. Zagrepčani su imali 12 skokova manje i izgubili čak 20 lopti. Pametnom dosta.