Sjajnim preokretom Heerenveen stigao do pobjede

Vedran Babić • subota, 22.03.2008.

Veliki podvig su večeras napravili nogometaši Heerenveena, među kojima je i naš Danijel Pranjić, nadoknadivši zaostatak od 1:3 nakon prvih 45 minuta igre protiv Rode, dok je vodeća momčad Eredivisie, PSV, s puno manje šokova otklonila prijetnju iz Groningena...

Uzbudljivu nogometnu predstavu su imali prilike vidjeti posjetitelji na Abe Lenstri u 30. kolu Eredivisie. Lamah i Matondo su donijeli gostima iz Kerkradea vodstvo od 2:0 u 25., odnosno 27. minuti, da bi Bradley svojim prvim pogotkom večeri vratio domaće u igru u 35. Ipak, Janssen ponovno matira 39-godišnjeg Roba van Dijka samo dvije minute potom.

U nastavku, pogocima Henriquea, Beerensa i opet Bradleya već do 61. minute Heerenveen preokreće rezultat i opravdava epitet najefikasnije momčadi lige, s čak 76 postignutih pogodaka u 30 utakmica. Pranjić je za pobjednike odigrao cijelu utakmicu.

PSV se nakon dvije utakmice bez trijumfa vratio na poznate im, pobjedničke staze. U Eindhovenu je pao Groningen s 3:0, a strijelci su bili dvaput Koevermans, te jednom Bakkal.

Utrecht je ostvario prvu gostujuću pobjedu u deset ligaških utakmica savladavši posljednjeplasirani Excelsior s 2:0 pogocima Gregoora van Dijka i Robina Nelissea, dok je dvoboj dvaju momčadi u daleko najlošijoj formi između AZ-a i De Graafschapa završio bez pogodaka. Sastavu iz Alkmaara ovo je već dvanaesta utakmica bez pobjede u sezoni koju će željeti što prije zaboraviti.

Eredivisie, 30. kolo: PSV – Groningen 3:0, Heerenveen – Roda 4:3, Excelsior – Utrecht 0:2, AZ – De Graafschap 0:0.