Pobjeda Uskoka nakon pet mjeseci

Ivana Jurica • utorak, 25.03.2008.

Nakon 21. kola na trećeligaškom jugu nije bilo promjena na samom vrhu tablice. Hrvace su pobjedom nad Dugopoljem održale čelnu poziciju, a na istim su pozicijama i Junak i Zagora koji su zabilježili pobjede od 2:0. Nakon više od pet mjeseci pobjedu su uknjižili i nogometaši Uskoka. U derbiju začelja Neretva je s 3:1 bila bolja od Neretvanca...

Na Gnjilama se nastavlja žetva bodova domaćeg sastava. Konavljanin je, na krilima Alena Guća i Vlahe Radičevića stigao do nove, 12. pobjede u prvenstvu. Do vodstva je sastav Marina Lamešića stigao u 26. minuti golom Radičevića, da bi 12 minuta poslije vodstvo svoje momčadi udvostručio Guć. Makarani su u 82. minuti smanjili prednost golom Vranješa iz kaznenog udarca, no, do, boda nisu mogli doći.

Punih deset kola čekali su Uskoci novu pobjedu. Nakon 20. listopada 2007. godine i pobjede nad GOŠK-om (D) 4:1, novu su pobjedu upisali na domaćem terenu protiv Jadrana iz Kaštel Sućurca (2:0). Iako su gosti bili bolji u prvom dijelu, u nastavku je domaćin s dva pogotka sebi osigurao pobjedu. U 60. minuti prvi se ut zatresla mreža Vidića: Čaleta je sigurno realizirao najstrožu kaznu. 14 minuta poslije i druga je lopta završila iza Vidićevih leđa. U strijelce se upisao Joško Goreta.

Omišani na domaćem terenu nisu mogli do bodova protiv Junaka. Sinjani su pobjedom od 2:0 održali isti broj bodova s Hrvacama. Oba su pogotka igrači Siniše Jalića postigli u drugom poluvremenu. Mogli su postići i još nekoliko golova, ali raspoloženi domaći vratar Vuković zaključao je svoja vrata. Midenjak je u 55. minuti pogodio prvi put, dok je pobjedu potvrdio Sablić u 72. minuti.

Zagora je domaćom tricom održala korak s vodećim dvojcem. Sućurani su se u prvom poluvremenu odlučili na obranu svoga gola u čemu su i uspjeli, ali u nastavku su Unešićani ipak postigli dva gola i zasluženo slavili novu pobjedu. Mrežu Milina prvi je otključao kapetan Hrvoje Dujić u drugoj minuti nastavka. U strijelce se upisao i Šiklić u 60. minuti.

Jedan, ali vrijedan pogodak bio je dovoljan Pločanima da stignu do tri boda protiv biogradskog Primorca. Najbolji domaći igrač Zoran Karamatić sam je izborio, a zatim i realizirao najstrožu kaznu. Gosti mogu žaliti za prilikom iz 60. minute kada su u istom napadu čak dva puta pogađali okvir gola.

U susretu dva kluba iz sredine tablice domaći Velebit s 2:0 bio je bolji od stobrečkog Primorca. Šarlija je domaće doveo u vodstvo već u 14. minuti utakmice. Drugi pogodak u mrežu Perice domaći su postigli u 67. minuti: Mate Klarić lobom je s 18 metara prevario gostujućeg vratara i potvrdio nova tri boda svoje momčadi.

Neretvanski derbi pripao je domaćoj Neretvi koja je tom pobjedom pobjegla na četiri boda prednosti Neretvancu. U prvom poluvremenu nije bilo golova, dok su u nastavku vratari čak četiri puta morali u mrežu po loptu. Domaćin je do prednosti stigao u 50. minuti golom Pehara. Samo 15 minuta trajala je radost domaćih, jer je Filipović poravnao rezultat. Ipak, domaćin je u 72. minuti preko Gujinovića stigao do nove prednosti, a pobjedu je samo potvrdio Batinović u 85. minuti.

Hrvace su na domaćem terenu tek pogotkom u sudačkoj nadoknadi savladali Dugopolje s 2:1 i ostali na vrhu tablice. Do prednosti su domaćini stigli u 26. minuti golom Tea Tomića. Dugopolje je izjednačilo početkom nastavka: B. Balić je pogodio u 56. minuti. A do tri vrlo važna boda domaćin je stigao u petoj minuti sudačke nadoknade iz kaznenog udarca. Sudac Silić vidio je igranje rukom u gostujućem kaznenom prostoru, pokazao je na bijelu točku odakle je precizan bio Efendić. Tom odlukom nije bio zadovoljan gostujući vratar Smodlaka koji je zbog nesportskog ponašanja nakon završetka utakmice zaradio crveni karton.

U susretu dva imenjaka, kaštelanskog i dubrovačkog GOŠK-a uspješniji je bio domaćin GOŠK AC koji je s četiri pogotka u mreži ispratio Dubrovčane kući. Mrežu Maksimovića prvi je načeo Janković već u 11. minuti utakmice. Na 2:0 povisio je Đirlić u 39. minuti, a s tim se rezultatom i otišlo na odmor. U nastavku domaćini su još dva puta zatresli mrežu dubrovačkog vratara – Madžar 60., Vukasović 84. – i upisali treću prvenstvenu pobjedu.

III. HNL – jug, 21. kolo: Konavljanin - Zmaj 2:1, Uskok - Jadran (KS) 2:0, Omiš - Junak 0:2, Zagora - Val 2:0, Jadran (LP) - Primorac (B) 1:0, Velebit - Primorac 1929 2:0, Neretva - Neretvanac 3:1, Hrvace - Dugopolje 2:1, GOŠK AC - GOŠK (D) 4:0.