Razlika ostala ista

Goran Tomičić • utorak, 25.03.2008.

U 23. kolu Treće HNL Zapad Karlovac je u gostima nadigrao Lučko, a gostovanje u Žminju bilo je samo trening za Lokomotivu. Istra je u derbiju začelja upisala vrijednu pobjedu protiv Orijenta...

Momčad Igora Pamića je od početka bila dominantna i vodstvo je stiglo već u 16. minuti. Barić je sjajno prošao po lijevoj strani i ubacio za Raca, koji nije propustio priliku i iz blizine je svladao nemoćnog Hanicha. Utakmica je bila odlučena u 33. minuti kad su Alen Pamić i Rac lijepo kombinirali, a Križman je završio akciju. U posljednjoj minuti je Zvonko Pamić s bijele točke postavio konačnih 3:0.

Lokomotiva je u prvom dijelu prvenstva na domaćem terenu svladala Žminj s čak 11:0, a fenjeraš nije imao izgleda ni pred svojim navijačima. Mesić je već u petoj minuti načeo domaću mrežu, a isti igrač je u 18. minuti postigao svoj drugi pogodak. Lokomotiva je za novi pogodak trebala samo dvije minute, a strijelac je opet bio Mesić, koji je tako potvrdio vodstvo na ljestvici strijelaca.

U 39. minuti se Badelj upisao u strijelce, a minutu kasnije je Mesarić postigao prvijenac u redovima Lokomotive. Mreža Žminja se opet tresla u 42. minuti, a strijelac je bio Hudorović. U 48. minuti je Paunović povisio na 0:7, a devet minuta kasnije se Hudorović opet upisao u strijelce. Pet minuta prije kraja je Paunović pogodio za pobjedu Lokomotive 9:0. Žminj čak nije uspio uputiti niti jedan udarac, a Ćukova momčad je imala još nekoliko dobrih prilika.

Pobjeda je u ogledu Istre i Orijenta bila imperativ za obje momčadi. Zanimljiva utakmica je odlučena u posljednjoj minuti kad je Bogičević isključen zbog prekršaja nad Kolićem u kaznenom prostoru, a Grdić je s bijele točke donio pobjedu Istri.

Nehaj je na gostovanju u Rudešu sačuvao čistu mrežu i zaustavio seriju pobjeda momčadi Ivice Kneževića na domaćem terenu. Draga je domaćim porazom od Novalje ostala u neizvjesnoj borbi za ostanak. Rudan je u 31. minuti lijepo ubacio, a Vlatković sjajnom reakcijom pogađa za prednost Drage. U posljednjoj minuti prvog dijela Samardžić je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Tadić je izjednačio s bijele točke. Strijelac za pobjedu Novalje je bio Tomić u 63. minuti.

Talijanac je u osmoj minuti bio sam pred vratima Vrapča i Polet je poveo u gostima. U 33. minuti Čunčić je izjednačio lukavo izvedenim slobodnim udaracem s tridesetak metara, ali gosti su 15 minuta kasnije opet poveli golom Berkovića s bijele točke. Jeleč je u 89. minuti glavom spasio bod Vrapču.

U lokalnom derbiju su Jadran i Rovinj podijelili bodove. Flego je u 36. minuti donio prednost Jadranu, a gosti su bod uzeli golom Pereskog u 58. minuti. Radnik je na svom terenu svladao HAŠK i malo se udaljio od zone ispadanja, a pobjednički pogodak je u 80. minuti postigao Mazarekić preciznim udarcem s dvadesetak metara.

Okić je u 40. minuti donio Rudaru prednost na gostovanju u Vrbovcu, a Bagavac je 25 minuta kasnije prekrasno izigrao obranu Vrbovca i povisio rezultat. Spajić je u 73. minuti ubacio, a Đurđek je snažnim udarcem iz blizine donio naslov domaćinu. U 89. minuti je Spajić upisao novu asistenciju, a Nosek je donio bod domaćinu.

Treća HNL Zapad, 23. kolo
Lučko - Karlovac 0:3, Žminj - Lokomotiva 0:9, Istra - Orijent 1:0, Rudeš - Nehaj 0:0, Vrapče - Polet 2:2, Jadran - Rovinj 1:1, Radnik - HAŠK 1:0, Vrbovec - Rudar 2:2, Draga - Novalja 1:2