Klasnić presretan povratkom

Ivana Jurica • srijeda, 26.03.2008.

Nakon 18 mjeseci Ivan Klasnić ponovno se vraća u najdraži, kockasti dres. Problemi s presađivanjem bubrega sad su iza njega, pa hrvatski reprezentativac s velikim nestrpljenjem iščekuje novo istrčavanje u momčadi Slavena Bilića u utakmici na Hampden Parku

Posljednji nastup u dresu Hrvatske napadač Werdera iz Bremena upisao je 7. listopada 2006. godine u pobjedi od 7:0 nad Andorom. Postigao je tada peti gol u uvjerljivoj pobjedi nad slabašnom Andorom. Dobre igre te tri gola koja je postigao od povratka na teren u studenom bili su mu pozivnica za ponovni poziv u reprezentaciju.

28-godišnji Klasnić sretan je zbog povratka u najdraži dres: ''Naporno sam radio kako bih se vratio u momčad. To je i bio moj osnovni cilj. Nisam nervozan. Ako dobijem priliku za igru, odlično, ako ne, nema problema. Neću biti ljut. Izbornik me ponovno pozvao i to je ono što je najvažnije.''

Sa svojim Werderom nedavno je Klasnić gostovao u Glasgowu, a taj nastup ne pamti po dobru. Rangers je iz Kupa Uefe izbacio njemački klub, no sjajno ozračje na tribinama koje su tada priredili navijači Klasnić priželjkuje i u utakmici reprezentacija. Posebno je naglasio: ''Stvarno želimo pobjedu. Posebno nakon poraza od Nizozemske u Splitu.''

Od prve će minute Bilić, u odsutnosti ozlijeđenog Eduarda, u igru poslati napadački dvojac OlićPetrić, a Klasnić će svoju priliku za ulazak u nastavku čekati na klupi za pričuve.