Teško bez Davora

Ivan Ambroš • srijeda, 26.03.2008.

U 24. kolu španjolske lige Torrevieja je uzela bod Portlandu, koji bez Davora Dominikovića jednostavno ne liči na sebe. Valladolid je porazio Aragon i približio mu se na samo jedan bod. Od naših rukometaša istakli su se Vladimir Božić s 13 obrana (39%), te Ivan Čupić sa sedam i Tonči Valčić s pet golova.

Torrevieja je došla do velikog boda protiv Portlanda rezultatom 25:25 (11:15). Iako su favorizirani gosti vodili većim dijelom susreta, pred kraj su domaćini stigli rezultat i osvojili bod. Portland su predvodili Carlos Ruesga sa sedam i Kristian Kjelling s pet golova, isto koliko je za domaće postigao Abraham Rochel. Naš Ivan Vukas je za Torrevieju zabio tri gola, a Ivano Balić za Portland jedan. Valter Matošević je ubilježio tri obrane (38%).

Barcelona je unatoč velikom otporu domaće ekipe odnijela dva boda iz Viga rezultatom 31:24 (15:15). Cijelo prvo poluvrijeme Octavio Pilotes Posada se izvrsno držala, no duža klupa i kvaliteta pojedinih igrača su na kraju presudili pobjednika. Iker Romero se osam puta upisao u listu strijelaca. Po šest su golova za Katalonce zabili Viktor Tomas i Laszlo Nagy. Naš Ivan Čupić je bio najbolji strijelac svoje ekipe sa sedam golova, dok je Ivan Martinović zabilježio tri obrane (50%), od toga jedan obranjeni sedmerac.

Antequera nije uspjela iznenaditi Ciudad Real. Stradala je s 24:33 (11:16). Antequeru je s osam golova predvodio Alexis Rodriguez. Po sedam golova su za Ciudad Real zabili Alberto Entrerrios i Olafur Stefansson.

Teka Cantabria i Teucro su odigrali 20:25 (14:14). Naš Vladimir Božić je ponovo bio izvrstan. U pobjedi svoje ekipe sudjelovao je s 13 obrana (39%). Pet golova je za goste postigao Marko Ćuruvija. Kod domaćina se istakao jedino Jorge Oliva s 14 obrana (36%).

Aragon je kod kuće poražen od Valladolida 31:38 (19:20). Samo je u prvih deset minuta susret bio izjednačen. Poslije toga gosti su pokazali više želje za pobjedom i na kraju zasluženo slavili. Prvi strijelac susreta je bio Alen Muratović s 11 golova. Po sedam su zabili Carlos Prieto i Dalibor Doder.

Granollers je izgubio od Arratea 32:34 (18:14). Iako je prvo poluvrijeme pripalo domaćim rukometašima, gosti se nisu predali i u drugom dijelu su preokrenuli rezultat u svoju korist. S nevjerojatnih 15 golova istakao se Mariusz Jurkiewizs. Za domaće deset je golova postigao Aleksandar Svitlica.

Almeria i Algeciras su podijelili bodove nakon rezultat 30:30 (16:14). Većim dijelom susreta vodili su gosti, no i domaćini su imali svojih svijetlih trenutaka. Jedan od njih je bio u završnici kada su sretno izvukli bod. Valero Rivera je bio najbolji strijelac susreta s devet golova, dok je kod domaćih najbolji bio David Jorge Brito sa šest golova.

Ademar Leon je, nakon 40 minuta natezanja, ipak porazio Logrono s 33:29 (16:17). Prvi strijelac je bio Havard Tvedten sa sedam golova, dok su po pet zabili naš Tonči Valčić, Urdiales, Sarmiento i Aguirrezabalaga.