PAO i Olympiacos uvjerljivi

Kristian Hohnjec • subota, 29.03.2008.

Ivo Josipović vrlo dobro je iskoristio minutažu u porazu Kolossosa protiv Olympije. Panathinaikos i Olympiacos pak bez mnogo muke su pobijedili svoje protivnike. Nikola Prkačin igrao je malo, a Andrija Žižić nije bio u zapisniku...

Olympia Athienitis, koju je Zagreb izbacio u Eurocupu, pobijedila je Kolossos Rodos 76:66. Visoki šuter Giorgos Tsiaras još jednom je naznačio potencijal za prelazak u renomiraniji klub ubacivši 18 poena uz sedam skokova. Josipović je s 13 koševa uz Diamantopoulosa bio najbolji strijelac poraženih, premda je odigrao manje od 16 minuta.

Panathinaikos je lako odradio utakmicu protiv AEP-a (108:72). Željko Obradović priliku je dao svim igračima u zapisniku, među kojima nije bilo Andrije Žižića. Najviše poena ubacio je Chatzivrettas (17), a Nikola Prkačin za 12 minuta postigao je dva koša uz dva skoka i asistenciju.

Najveći rival, Olympiacos bio je tek nešto manje uvjerljiv protiv nekad moćnog AEK-a - 82:53. Sa 16 koševa Pirejce je predvodio Qvyntel Woods.

A1 Grčka, 22. kolo: Panathinaikos - AEP 108:72; Almeco - AEL 68:63; Olympia - Kolossos 76:66; Maroussi - Egaleo 96:82; Olympiacos - AEK 82:53.