Rapid bez problema

Goran Tomičić • nedjelja, 30.03.2008.

Rapid je pred svojim navijačima uvjerljivo svladao Wacker i zadržao vrh ljestvice četiri kola prije kraja prvenstva. Austria Kärnten je upisala važnu pobjedu protiv LASK-a, a jedini strijelac za goste bio je Ivica Vastić...

U 20. minuti je Maierhofer sjajno ubacio s lijeve strane, a na drugoj strani je Korkmaz koljenom donio Rapidu prednost protiv Wackera. Hölzl je u 43. minuti u kaznenom prostoru oborio Boškovića, a Hofmann je povisio s bijele točke. Utakmica je odlučena dvije minute kasnije. Hofmann je pronašao Hofera, koji je proslijedio do Edera, a on je svladao Željka Pavlovića.

Kolousker je u 59. minuti ubacio iz slobodnog udarca, a Schrott je glavom postigao jedini gol za goste. No, Rapid je minutu kasnije opet imao tri gola prednosti nakon što je Bošković iskoristio asistenciju Maierhofera. Bazina je bio na klupi, dok Tokić nije konkurirao za sastav. Pavlović je branio cijelu utakmicu.

Austria Kärnten je golom Webera u 17. minuti povela protiv LASK-a. Gosti su izjednačili u 38. minuti, a lijepu akciju je rutinski okrunio Ivica Vastić. Taj rezultat je na semaforu bio do posljednje minute, kad je Mössner donio pobjedu domaćinu. Čavlina i Vastić su odigrali cijelu utakmicu, a Mijatović je ušao u 61. minuti. Momčad iz Kärntena je ovom pobjedom izborila velikih pet bodova prednosti ispred posljednjeg Wackera.

Sturm je na domaćem terenu poražen od bečke Austrije, a gosti su zadržali izglede za drugo mjesto. U 24. minuti poljski reprezentativac Bak je nespretno poslao loptu u vlastitu mrežu za prednost domaćina. Okotie je izjednačio u 43. minuti, a u posljednjoj minuti je Kuljić uspio donijeti pobjedu momčadi iz Beča.

U rezultatski nebitnoj utakmici Altach je svladao Mattersburg. Domaći su poveli preko Kirchlera iz kaznenog udarca u 62. minuti, a pobjedu je potvrdio Jaqua četiri minute kasnije.

T-Mobile Bundesliga, 32. kolo
Rapid - Wacker 4:1, Sturm - Austria Beč 1:2, Austria Kärnten - LASK 2:1, Altach - Mattersburg 2:0.