Croatia i Dragovoljac jure i dalje

Ivana Strahija • nedjelja, 30.03.2008.

U prvom dijelu drugoligaškog kola odigrale su se obje najvažnije utakmice, Croatia je pobijedila Istru, a Hrvatski je dragovoljac iz Vukovara donio bodove.

Kako smo i predvidjeli, Istrin je glavni napad u prvom dijelu susreta bila obrana, koja je domaćima zadavala mnogo muke. Par je izglednih prilika domaćih propušteno i zbog nekoncentriranosti, pa se na odmor se otišlo s nepromijenjenim rezultatom.

U drugom poluvremenu mnogo je zanimljivije, a veću ulogu u određivanju rezultata na sebe preuzima sudačka trojka predvođena Grizeljom, koji prvo sudi penal za domaće (pogađa Petrović), potom isključuje gostujućeg Kurilića, a pod kraj susreta crveni je karton dobio i trener Elvis Scoria te igrač Pilipović. Istra je tako maksimalno oslabljena, no i takva je došla do smanjenja rezultata, pogotkom Malkića.

Do nedavno na koljenima, Kamen Ingrad pokazao je koliko znači prava motivacija. Igrači iz Velike su očito, oraspoloženi nedavnom stabilizacijom stanja u klubu, odlučili i na terenu pokazati da pripadaju II HNL, pa su bezvoljnu Marsoniju ostavili bez bodova, pogotkom Nikolića u 59. minuti.

Susret u Žrnovnici riješio je Žuljević, uz veliku pomoć vratara iz Perkovaca. Sunara je naime, napustio svoje radno mjesto, što je znao iskoristiti ponajbolji domaći igrač i osvojiti svojoj ekipi sva tri boda.

Segesta je za Solin i dalje ostala neosvojiva. Utakmica je obilovala zanimljivim akcijama, od kojih su samo dvije, po jedna sa svake strane, realizirane. U tri je minute drugog dijela tako riješen cijeli susret, a remi je zadovoljio oba protivnika.

Hrvatski dragovoljac očito je s primjerenom dozom ozbiljnosti ušao u susret protiv Vukovara, a taj se seriozni pristup isplatio već u prvih 10 minuta, kad dolaze do 2:0. Situaciju je "zakuhao" domaći Panić u 45. minuti, kad smanjuje na 1:2. Cijelo je drugo poluvrijeme proteklo u mnogo slabijoj igri, jer su gosti prilično nervozni, ali im ponovnu sigurnost vraća Tokić, pogotkom desetak minuta pred kraj susreta.

II HNL, 23. kolo:
Mosor - Slavonac CO 1:0 (1:0 Žuljević 31.)
Marsonia - Kamen Ingrad 0:1 (0:1 Nikolić 59.)
Segesta – Solin 1:1 (0:1 Juričić 51., 1:1 Oštrić 53.)
Croatia Sesvete - Istra 1961 2:1 (1:0 Petrović 61. 11 m, 2:0 Jurin 65., 2:1 Malkić 76.)
Vukovar 91 - Hrvatski dragovoljac 1:3 (0:1 Križanović 5. 11 m, 0:2 Tokić 10., 1:2 Panić 45., 1:3 Tokić 82.)
30. ožujak: Imotski – Moslavina, Vinogradar – Trogir, Belišće -Pomorac