Petar Plevnik • ponedjeljak, 31.03.2008.

Kada su u pitanju nastupi hrvatskih igrača na europskim travnjacima, protekli je vikend ponudio nastavak standarno vrlo dobrih igara Nike Kranjčara te golgeterskog niza Mladena Petrića, kojem su se u ulozi strijelaca ovog puta pridružili i Niko Kovač te Danijel Pranjić...

Engleska

Vedran Ćorluka (Manchester City) - zbog slabijih posljednjih nastupa u susretu s Birminghamom preselio na klupu za pričuve.

Niko Kranjčar (Portsmouth) - odigrao svih 90 minuta protiv Wigana i u sudačkoj nadoknadio asistirao za drugi pogodak svoje momčadi.

Eduardo da Silva (Arsenal) - zbog ozljede završio sezonu.

Francuska

Jerko Leko (Monaco) - susret Monaca i Rennesa na rasporedu je danas.

Nikola Pokrivač (Monaco) - susret Monaca i Rennesa na rasporedu je danas.

Vedran Runje (Lens) - pričuva u porazu od PSG-a u finalu Liga kupa.

Marko Marić (Lille) - nije konkurirao za susret s Auxerreom.

Teo Kardum (Libourne) - nije konkurirao za susret s Niortom.

Kristijan Polovanec (Libourne) - odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu u Niortu.

Italija

Ivan Jurić (Genoa) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Regginom.

Dario Knežević (Livorno) - odigrao svih 90 minuta u remiju bez pogodaka sa Sienom.

Dario Šimić (Milan) - pričuva u domaćem porazu od Atalante.

Saša Bjelanović (Torino) - pričuva u pobjedi na gostovanju kod Catanije.

Igor Budan (Parma) - susret Juventusa i Parme odgođen je.

Ivan Rajčić (Bari) - od 47. minute sudjelovao u domaćoj pobjedi nad Triestinom.

Njemačka

Mladen Petrić (Borussia Dortmund) - odigrao svih 90 minuta na gostovanju u Bochumu, gdje je postigao svoj 13. prvoligaški pogodak te inicirao akciju za treći pogodak Borussije.

Robert Kovač (Borussia Dortmund) - nije konkurirao za sastav.

Ivan Rakitić (Schalke) - zbog ozljede nije konkurirao za susret

Ivica Olić (HSV) - nakon blijede igre, zbog ozljede zamijenjen u 55. minuti susreta s Arminijom.

Josip Šimunić (Hertha) - zbog žutih kartona nije konkurirao za sastav.

Ivan Klasnić (Werder) - odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu od Duisburga.

Jurica Vranješ (Werder) - pričuva u susretu protiv Duisburga.

Bojan Vručina (Duisburg) - nije konkurirao za gostovanje u Bremenu.

Leon Benko (Nürnberg) - nakon duže vremena našao se u konkurenciji za momčad.

Andre Mijatović (Arminia Bielefeld) - odigrao svih 90 minuta na gostovanju u Hamburgu.

Stiven Rivić (Energie Cottbus) - odigrao svih 90 minuta u vrhu napada protiv Herthe.

Mario Cvitanović (Energie Cottbus) - odigrao cijeli susret protiv Herthe.

Kristijan Ipša (Energie Cottbus) - nije konkurirao za sastav Energieja.

Krešo Ljubičić (Eintracht Frankfurt) - nije konkurirao za gostovanje u Leverkusenu.

Ivica Banović (Freiburg) - odigrao svih 90 minuta i asistirao za jedini pogodak u susretu protiv Alemannije.

Marino Biliškov (Greuther Fürth) - nije konkurirao za susret s Wehenom.

Ivo Iličević (Greuther Fürth) - odigrao svih 90 minuta na gostovanju u Wiesbadenu.

Hrvoje Vuković (Alemannia Aachen) - nije konkurirao za susret s Freiburgom.

Španjolska

Marko Babić (Betis) - nije konkurirao za dvoboj s Barcelonom.

Mate Bilić (Sporting Gijon) - nije sudjelovao u gostovanju kod Celta Viga.

Austrija

Mario Tokić (Rapid) - nije konkurirao za dvoboj s Wackerom.

Marijo Bazina (Rapid) - pričuva u susret u s Wackerom.

Niko Kovač (Salzburg) - odigrao svih 90 minuta u pobjedi na gostovanju u Riedu i u 50. se minuti upisao u strijelce.

Manuel Pamić (Salzburg) - odigrao svih 90 minuta u Riedu.

Silvije Čavlina (LASK) - primio dva pogotka na gostovanju kod Austrije Kärnten.

Marijo Mijatović (LASK) - odigrao posljednjih pola sata.

Željko Pavlović (Wacker) - primio četiri pogotka na gostovanju kod Rapida.

Belgija

Ivan Bošnjak (Racing Genk) - odigrao posljednjih 13 minuta na gostovanju u Bruggeu.

Mario Carević (Lokeren) - odigrao svih 90 minuta u remiju s Waregemom.

Zvonimir Deranja (Moeskroen) - pričuva u domaćoj pobjedi nad Denderom.

Antun Dunković (Mechelen) - pričuva u domaćem porazu od Standarda.

Nikica Jelavić (Waregem) - nije konkurirao za susret s Lokerenom.

Ivan Leko (Club Brugge) - odigrao svih 90 minuta i zaradio žuti karton u susretu protiv Genka.

Goran Ljubojević (Racing Genk) - zbog ozljede ne konkurira za momčad.

Dario Smoje (Gent) - pričuva u porazu na gostovanju kod Bergena.

Češka

Andrej Kerić (Slovan Liberec) - nakon što se u pet susreta pet puta upisao u strijelce, na gostovanju kod Kladnog prekinuo svoju impozantnu seriju, no njegova momčad slavila je s 3:1, a Kerić je odigrao svih 90 minuta.

Grčka

Tomislav Butina (Olympiacos) - nije konkurirao za derbi protiv AEK-a.

Dario Krešić (Panionios) - primio dva pogotka na gostovanju kod PAO-a.

Ivica Majstorović (Panionios) - odigrao svih 90 minuta u Ateni.

Mario Galinović (Panathinaikos) - primio pogodak, ali zabilježio pobjedu u susretu protiv Panionisa.

Anthony Šerić (Panathinaikos) - odigrao svih 90 minuta protiv Panionisa.

Darko Miladin (Ergotelis) - nije konkurirao za susret s Levadeiakosom.

Mario Budimir (Ergotelis) - od 63. minute sudjelovao u pobjedi nad Levadeiakosom.

Zdravko Popović (OFI Kreta) - od 54. minute sudjelovao u porazu na gostovanju kod Iraklisa.

Ante Tomić (Xanthi) - zamijenjen u 80. minuti domaćeg poraza od Arisa.

Nizozemska

Danijel Pranjić (Heerenveen) - odigrao cijeli susret protiv Ajaxa i pogotkom ublažio poraz svoje momčadi.

Srđan Lakić (Heracles) - odigrao svih 90 minuta u remiju bez pogodaka s Rodom.

Rusija

Marko Dinjar (Terek Grozni) - odigrao drugih 45 minuta u domaćoj pobjedi nad Spartak Nalčikom.

Ivica Križanac (Zenit St.Petersburg) - odigrao 85. minuta u domaćem porazu nad Rubinom.

Igor Novaković (Tom Tomsk) - nije konkurirao za susret s Moskvom.

Stipe Pletikosa (Spartak Moskva) - primio tri pogotka na gostovanju kod Khimkija.

Marko Šimić (Khimki) - nije konkurirao za sastav.

Stjepan Tomas (Rubin Kazan) - odigrao svih 90 minuta na gostovanju u St.Petersburgu.

Hrvoje Vejić (Tom Tomsk) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Moskvom.

Tomislav Dujmović (Amkar Perm) - odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu od Dinama.

Danijel Vušković (Luč Energija) - pričuva u domaćoj pobjedi nad Šinjikom.

Turska

Gordon Schildenfeld (Besiktas) - nije sudjelovao u derbiju protiv Fenerbahčea, u kojem su s 2:1 slavili gosti.

Igor Gal (Rizespor) - odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu kod Manisaspora.

Ukrajina

Mladen Bartulović (Kryvbas) - nije sudjelovao u domaćem porazu od Naftovika.

Denis Glavina (Vorskla Poltava) - susret Dnjipra i Vorskle na rasporedu je danas.

Igor Lozo (Černomerec Odesa) - nije konkurirao za susret s Metalistom.

Jurica Puljiz (Zarja Lugansk) - nije konkurirao za susret s Karpatyem.

Darijo Srna (Šahtar Donjeck) - kapetan Šahtara odigrao je svih 90 minuta na gostovanju kod Arsenala u Kijevu te sudjelovao kod dva pogotka svoje momčadi.