Benfica uvjerljiva

Goran Tomičić • ponedjeljak, 31.03.2008.

Benfica je u 24. kolu Bwin lige uvjerljivo svladala Pacos Ferreiru i vratila se na drugo mjesto. Uvjerljivo je slavio i Sporting, a Porto je novom pobjedom napravio još jedan korak prema naslovu prvaka...

Rodriguez je u 24. minuti donio prednost Benfici, a četiri minute prije kraja prvog dijela Wesley je donio izjednačenje. Benfica je u 69. minuti preko Cardoza vratila prednost, a pobjedu je potvrdio Rui Costa s dva pogotka u posljednjih 15 minuta. Šest kola prije kraja prvenstva Benfica i trećeplasirana Vitoria Guimaraes imaju isti broj bodova.

Belenenses je golom Weldona u 41. minuti povela protiv Porta, ali Lopez je osam minuta kasnije izjednačio. U posljednjoj minuti Gonzales je s bijele točke donio Portu novu pobjedu. Razlika Porta i Benfice je ostala 16 bodova, što znači da Porto treba još dva boda za matematičku potvrdu naslova.

Braga i Leixoes su odigrali bez pogodaka i gosti ostaju u neizvjesnoj borbi za ostanak. Sporting je u gostima svladao Naval i ostao na četvrtom mjestu. Domaći su poveli golom Marcelinha u 11. minuti, a Weloso je izjednačio devet minuta kasnije. Liedson je već u 22. minuti donio Sportingu prednost, a isti igrač se 14 minuta kasnije opet upisao u strijelce. Konačnih 4:1 je postavio Djalo u 80. minuti.

Nacional je očekivano svladao Uniao Leiriju. Spadacio je u 23. minuti pogodio za prednost domaćina koji su u pretposljednjoj minuti prvog dijela ostali bez isključenog Clebera. No, Nacional je i s igračem manje osigurao pobjedu, a strijelac je u 70. minuti bio Coentrao. Dvije minute kasnije Harison je zaradio crveni karton i Leirija je izgubila svaku nadu.

Bwin liga, 24. kolo
Benfica - Pacos Ferreira 4:1, Naval - Sporting 1:4, Nacional - Uniao Leiria 2:0, Braga - Leixoes 0:0, Belenenses - Porto 1:2.