Kolo bez remija

Ivana Jurica • ponedjeljak, 31.03.2008.

Nema promjena na vrhu tablice na trećeligaškom jugu. Hrvace i Zagora s gostovanja su donijeli puni plijen, dok je Junak na domaćem terenu bio bolji od Uskoka. Najveće iznenađenje kola priredila je Neretva gostujućom pobjedom u Dugopolju. U kolu bez remija šest su puta slavili domaćini, a tri puta gosti …

Makarani nastavljaju s odličnim igrama ovog proljeća, rezultat čega je i visoka pozicija na ljestvici. Na domaćem su terenu s 2:0 bili bolji od GOŠK AC-a. I jedni i drugi na otvaranju utakmice nisu realizirali neke dobre prilike, ali domaćini su u 25. minuti ipak zatresli mrežu gostujućeg vratara. Strijelac je bio Adriano. Na potvrdu pobjede čekalo se sve do 76. minute kad je Musa lijepim pogotkom riješio sve dileme oko pobjednika.

U Dubrovniku Hrvace su stigle do pobjede od 4:1, ali domaćini su imali velikih primjedbi na suđenje zadarskog suca Čuline. Surać je goste doveo u vodstvo već u trećoj minui utakmice. U 37. minuti domaći igrač Avdić srušen je u kaznenom prostoru gostiju, a sudac to nije vidio kao prekršaj za najstrožu kaznu što je izazvalo velike prosvjede domaćih igrača i prekid utakmice od nekoliko minuta. Rezultat toga su i crveni karton domaćem igraču Mandiću i pomoćnom treneru Kurteli. Hrvace su u 38. minuti udvostručile svoju prednost, Kunac je i drugi put pogodio mrežu Maksimovića. Četiri minute prije kraja poluvremena Barač je i treću loptu poslao u mrežu domaćina. U 49. minuti domaćin je preko Papića smanjio na 1:3, a konačan rezultat postavio je Lagator u 86. minuti.

Neretvani su iznenadili Dugopolje i s teškog se gostovanja vraćaju sa sva tri boda. Očito je da je poraz od vodećih Hrvaca u prošlom kolu ostavio velikog traga na igračima Valentina Roglića. Terensku inicijativu imali su domaćini tijekom cijele utakmice, ali veće prilike, prvenstveno iz kontranapada, imali su gosti. Upravo jedna takva akcija iz 55. minute im se isplatila: u gužvi u domaćem kaznenom prostoru najbolje se snašao Brečić koji je zatresao mrežu domaćeg vratara Tokića.

Vrlo važne bodove u brobi za ostanak uknjižili su nogometaši Neretvanca. Oni su na domaćem terenu s 1:0 bili bolji od benkovačkog Velebita. U prvom su poluvremenu domaći nogometaši uglavnom udarcima iz daljine pokušavali ugroziti gostujućeg vratara Glujića. U tome nisu uspjeli. No, u 65. minuti ipak se zatresla mreža gostujućeg vratara. Ubačaj s desne strane odlično je pratio Antonio Vučković koji je glavom pogodio mrežu gostiju te svojoj momčadi donio tri vrlo važna boda.

Jedan pogodak odlučio je pobjednika i u susretu stobrečkog Primorca i pločanskog Jadrana. Odluka je pala u drugom poluvremenu, točnije u 59. minuti iz jedanaesterca. Barbir je u svom kaznenom prostoru srušio Serdarušića, sudac je pokazao na bijelu točku odakle je precizan bio Šukurević.

U Biogradu Zagora je uzela sva tri boda te je ostala na tri boda zaostatka od vodećeg dvojca. Domaćini su vodili od 29. minute pa sve do deset minuta prije kraja utakmice. U već spomenutoj 29. minuti rutiner Brajković sigurno je realizirao najstrožu kaznu. U posljednjih deset minuta veliki preokret Unešićana. Prvo je Emer u 80. minuti izjednačio rezultat, da bi Svetin Stojan četiri minute prije kraja još jednom pogodio mrežu domaćeg vratara za bitnu pobjedu gostiju.

Val je na domaćem terenu, pobjedom od 2:1 nad Omišem, stigao do osme prrvenstvene pobjede. Škorput je domaće doveo u vodstvo u devetoj minuti utakmice. Branič Pavković podebljao je prednost svoje momčadi u 61. minuti. Mogli su domaćini imati i veću prednost da nisu proputili realizirati čak dva jedanaesterca. Kad je Omišanin Žilić u 77. minuti pogodio s bijele točke domaćini su do kraja utakmice strepili da slučajno ne prime još jedan gol. Ali, Omišani nisu uspjeli pa su sva tri boda ostala domaćinima.

Sinjski Junak novom je pobjedom ponovno izjednačen s Hrvacama na vrhu ljestvice. Uskok se predstavio u dobrom svjetlu, ali protiv Sinjana nije mogao do bod(ova). Domaće je u vodstvo doveo Hadžiahmetović u 39. minuti. U 55. minuti već je bilo 1:1, Goreta je izjednačio. Domaćini ponovno stižu do prednosti golom A. Romca u 66. minuti. Pobjedu domaćina potvrdio je Bašić u 83. minuti. Gosti su preko Gvozdena samo ublažili poraz u 87. minuti.

Najuvjerljiviju pobjedu u ovom kolu zabilježio je kaštelanski Jadran u dvoboju protiv Konavljanina (4:0). Briljirao je mladi napadač Frane Zolota koji je postigao hattrick. Mrežu Skaramuce prvi je put naciljao u 18. minuti, a drugi u 31. minuti. Priliku za smanjenje Konavljanin je imao u 40. minuti iz jedanaesterca, no, udarac Guća zaustavila je vratnica. Poslije toga gosti su još dva puta pogađali okvir gola, a za te su promašaje kažnjeni u 45. minuti kad je Šarić još jednom pogodio mrežu gostujućeg vratara. Konačnih 4:0 postavio je Zolota u 49. minuti.

III. HNL – jug, 22. kolo: Zmaj-GOŠK AC 2:0, GOŠK (D)-Hrvace 1:4, Dugopolje-Neretva 0:1, Neretvanac-Velebit 1:0, Primorac 1929-Jadran LP 1:0, Primorac (B)-Zagora 1:2, Val-Omiš 2:1, Junak-Uskok 3:2, Jadran (KS)-Konavljanin 4:0.