Dvoboj na Istoku

Petar Plevnik • ponedjeljak, 31.03.2008.

Nakon susreta 23. kola Treće HNL Istok čini se kako je utrka za naslov spala na dva imena, Viroviticu i Grafičar Vodovod. Naime, druogoplasirani Osječani su na svom terenu svladali četvrtoplasirano Nedelišće, dok je trećeplasirano Suhopolje poraženo na gostovanju u Višnjevcu te zaostatak za vodećom Viroviticom iznosi (ne)dostižnih sedam bodova...

Derbi kola igran je u osječkoj Retfali, gdje je drugoplasirani Grafičar Vodovod dočekao jesenskog prvaka Nedelišće. Limunčići su sjajno krenuli u susret te već nakon 13 minuta igre pogocima ubojitog Marijana Vuke stigli do dva pogotka prednosti, da bi odličnih prvih 45 minuta domaćina u 37. minuti okrunio Čavar pogotkom za 3:0. U nastavku je uslijedilo evidentno opuštanje domaćina, što Međimurci koriste te pogocima Topolnjaka u 66. i Jageca u 73. minuti vraćaju neizvjesnost. Ipak, sve dvojbe oko pobjednika hat-trickom u 77. minuti otklanja Vuka za konačnih 4:2.

Na ruku osječkom sastavu išao je susjed iz Višnjevca, koji je na domaćem terenu sa 1:0 iznenadio goste iz Suhopolja. U susretu koji nije obilovao prigodama, do vrijednih bodova u grčevitoj borbi za opstanak domaćini su stigli zahvaljujući pogotku Rončevića iz 49. minute.

Rutinsku pobjedu na domaćem terenu upisala je Virovitica, koja je s 3:0 bila bolja od Slavije. Gosti iz Pleternice na odmor su uspjeli otići s nulom, no već u drugoj minuti nastavka Crvenka pogađa za 1:0 i usmjerava susret željenim tijekom za domaćine. Na 2:0 povisio je Trupac u 73. minuti, a konačnih 3:0 djelo je Belobrka u 89. minuti.

Porazi Nedelišća i Suhopolja išli su na ruku i drugom osječkom trećeligašu Olimpiji. Naime, momčad iz Donjeg grada upisala je još jednu gostujuću pobjedu i stigla na samo bod zaostatka u odnosu na trećeplasirano Suhopolje. Do tri boda u Pleternici Ljubičice su stigle u nastavku susreta, zahvaljujući pogocima Živkovića (47.), Krstanovića (56.) i Škorića (90.).

Novi (devetnaesti) prvenstveni poraz upisala je varaždinska Sloboda, koja je minimalno poražena u Križevcima. Sva tri boda u svom premijernom nastupu za novu momčad Križevčanima je donio Brazilac Alessandro u 67. minuti.

Uz već odavno otpisanu Slobodu, za natjecanje u četvrtoligaškom društvu lagano se može spremati i Slavonija. Požežani su ovog vikenda na svom terenu doživjeli težak poraz od Croatije. Gosti iz Đakova u vodstvo su stigli u 11. minuti preko Bojanovića, da bi Uzelac u 38. minuti iz 11-erca udvostručio prednost Croatije. Na 0:3 povisio je Tančik u 83. minuti, dok je konačnih 0:4 pet minuta kasnije postavio Bojanović.

U tek nešto boljoj situacija je Šokadija, koja se neporažena uspjela vratiti s gostovanja u Županji. Štoviše,gosti iz Starih Mikanovaca u vodstvo su stigli već u 11. minuti preko Šarčevića, no konačnih 1:1 u 35. minuti postavlja Pavlin.

Drugu uzastopnu pobjedu na domaćem terenu za nešto lagodniju situacija na ljestvici upisala je Mladost iz Ždralova. Nakon Grafičar Vodovoda prošlog vikenda, bodove je na Brdu ovaj put ostavila Koprivnica. Iako su gosti preko Fedotova u 16. minuti stigli u vodstvo, samo dvije minute kasnije Mile Sučić s bijele točke poravnava rezultat, da bi isti igrač na isteku prvog dijela zabio za konačnih 2:1.

Treća HNL Istok, 23. kolo, rezultati:
Čakovec - Bjelovar 0:0, Mladost (C) - Olimpija 0:3, Virovitica - Slavija 3:0, Mladost (Ž) - Koprivnica 2:1, Grafičar Vodovod - Nedelišće 4:2, Slavonija - Croatia 0:4, Višnjevac - Suhopolje 1:0, Graničar - Šokadija 1:1, Križevci - Sloboda 1:0.