Vodeni sportovi

Jadran - POŠK: Gosti u borbu za Kup LEN

Hrvoje Vuković • ponedjeljak, 31.03.2008.

Nakon što je Jadran skupo prodao svoju kožu u prvoj utakmici polufinala doigravanja za ostanak i izgubio s tijesnih 10:9, vaterpolisti POŠK-a ovaj put nisu imali milosti i potpuno su deklasirali Jadranaše osiguravši si tako priliku za ulazak u Kup LEN sljedeće godine...

JADRAN SD - POŠK 5:12 (0:2, 3:5, 2:3, 0:2)

Split, Bazen u Poljudu, polufinale doigravanja za ostanak, 2.utakmica

Jadran SD: Škiljo, Blažević, Bosančić 1, Letica, Vukić, Kuzmanić 2, Milardović 1, Pleić, Brnas, Perić, Čorvilo, Tomašević, Vlaić, Travnikar 1, trener: Jurčević

POŠK: Kačić, Barbarić, Zatović 4, Delaš, Bezić 3, Živković 3, Popović, Vuleta, Maras, Maškarić 2, Moody, Oreb, Vranković, Delić, trener: Asić

Igrač više: Jadran SD 1/3, POŠK 6/10
Peterci: Jadran SD 0/1, POŠK 1/1
Suci: Tomić (Zagreb), Štampalija (Šibenik)

Splitski derbi nije ponudio dramu kao što je to bio slučaj u prvom susretu. POŠK se i kroz cijelu sezonu pokazao kvalitetnijom momčadi, a to je i potvrdio u bazenu u drugoj utakmici doigravanja. Gosti su od prve minute preuzeli stvar u svoje ruke, poveli s 0:2 i kroz utakmicu samo povećavali prednost. Do poluvremena prednost je narasla na plus četiri (3:7) i već je tu postalo jasno kako će Jadran u borbu za pretposljednje mjesto protiv Medveščaka.

Konačnih 5:12 bilo je i više nego dovoljno za drugu pobjedu i prolazak u finale doigravanja za ostanak, gdje će POŠK protiv Primorja loviti peto mjesto i kartu za Europu. Kod Jadranaša najbolji strijelac Kuzmanović sa dva pogotka, dok su kod POŠK-a naprecizniji bili Zatović sa četiri te Bezić i Živković sa po tri gola.