Sedmica Karlovca

Goran Tomičić • ponedjeljak, 31.03.2008.

U 24. kolu Treće HNL Zapad Karlovac je na domaćem terenu postigao čak sedam pogodaka protiv Jadrana, a Lokomotiva je uspjela minimalno pobijediti Radnik...

Karlovac je odigrao još jednu izvrsnu utakmicu pred svojim navijačima. Gosti iz Poreča su se uspješno branili do 43. minute, a onda je Rac najbolje reagirao u gužvi i načeo mrežu Jadrana. U nastavku je Pamićeva momčad igrala još bolje i postigla šest pogodaka, a mogla je i mnogo više.

Rac je u 57. minuti povisio, a tri minute kasnije se i Alen Pamić upisao u strijelce. Karlovac je za novi pogodak trebao šest minuta, a opet je precizan bio Alen Pamić. Već u 68. minuti Štefančić je povisio na 5:0, a 11 minuta kasnije se u strijelce upisao i 19-godišnji Jurčić. Konačnih 7:0 je u 88. minuti postavio Križman s bijele točke.

Lokomotiva je protiv Radnika igrala neočekivano loše, ali ipak je pobijedila golom Mesića iz odlično izvedenog slobodnog udarca u 74. minuti. Do kraja su obje momčadi imale nekoliko prilika, no rezultat se nije promijenio.

Rovinj se domaćom pobjedom protiv Rudeša približio sredini ljestvice. Gosti su poveli u sedmoj minuti nakon što je Zelenika iskoristio pogrešku rovinjske obrane. Ottochian je u 31. minuti rutinski završio kontru i izjednačio, a šest minuta kasnije Anić je pogodio svoju mrežu i donio prednost Rovinju. Omar Abuselyana je u 61. minuti potvrdio pobjedu domaćina.

U 13. minuti Dino Černjul bio je precizan iz slobodnog udarca s 25 metara i Rudar je poveo protiv Drage, a taj rezultat je na semaforu bio do 66. minute, kad je Paracki glavom povisio. Nova loptu u mrežu Drage poslao je Bagavac u 72. minuti, a konačan rezultat je u posljednjoj minuti postavio Tomas Černjul iz slobodnog udarca. Momčad iz Moščeničke Drage je ovim porazom stigla blizu dna.

HAŠK i Lučko podijelili su bodove, a domaći mogu biti mnogo zadovoljniji takvim ishodom. Trgovčević je u 33. minuti preciznim udarcem s desetak metara doveo Lučko u vodstvo. U 63. minuti HAŠK je ostao bez isključenog Kinga, a dvije minute kasnije isključen je i Kutleša te su domaći posljednjih pola sata igrali s devet igrača. No, u 87. minuti Gačeša je lijepo pronašao Sinkovića, koji je svladao Hanicha i donio važan bod svojoj momčadi.

Zanimljiv dvoboj Nehaja i Vrbovca odlučen je u 64. minuti kad je Hasanbegović iskoristio lošu reakciju gostujuće obrane i lako pogodio praznu mrežu. Istra je porazom u Buševcu značajno smanjila izglede za ostanak. Puljanima je već u 19. minuti isključen Valčić, ali su se uspjeli braniti do 47. minute i pogotka Zalokera glavom. Pobjedu Poleta je u 71. minuti potvrdio Berković.

Vrapče je u gostima svladalo Novalju i učvrstilo treće mjesto. Tomić je u desetoj minuti donio prednost Novalji, a Jeleč je u 31. minuti bio precizan za izjednačenje. Slavlje Vrapča osigurao je Serdarev u posljednjoj minuti. U derbiju začelja Orijent je očekivano svladao Žminj i pobjegao iz zone ispadanja. Gerc je u 31. minuti bio precizan iz kaznenog udarca, a isti igrač se u 72. minuti opet upisao u strijelce. Rudan je deset minuta prije kraja postavio konačnih 3:0.

Treća HNL Zapad, 24. kolo
Karlovac - Jadran 7:0, Lokomotiva - Radnik 1:0, Rovinj - Rudeš 3:1, Rudar - Draga 4:0, HAŠK - Lučko 1:1, Nehaj - Vrbovec 1:0, Polet - Istra 2:0, Novalja - Vrapče 1:2, Orijent - Žminj 3:0.