Cibona - Zadar: Zadar u produžetku slomio Cibose

Kristian Hohnjec • srijeda, 02.04.2008.

Košarkaši Zadra i po drugi put ove sezone osladili su se pobjedom u Tornju. Dramatičan ogled prvog kola Lige za prvaka nakon 45 minuta igre dobili su 106:96. Julius Johnson pogađao je u prvom poluvremenu, dok se u nastavku u junaka pretvorio Corey Brewer....

Cibona je u susret krenula bez ozlijeđenog Damira Mulaomerovića. Aco je pak iznenadio s Lalićem u petorci, dok je Gečevski krenuo s klupe. Već u petoj minuti veliki problem Zadranima postale su tri brze osobne Coreya Brewera.

Ipak, gosti su bolje otvorili susret zahvaljujući iznimno raspoloženom Juliusu Johnsonu (11:18). Sunara se tada odlučio na igru s tri visoka igrača (Hoskin, Vukušić, Krasić), koji su u kooperaciji s Chrisom Warrenom uglavnom preko tranzicijske igre načinili seriju 11:0 (28:22).

Petrović se odlučio kockati te je uz zonu na teren vratio Brewera. Taj je potez vratio Zadrane u egal, a iznimno dobro služila ih je trica. U prvom djelu šutirali su 8/15 iza linije za tri poena, a Johnson je praktički bio nezaustavljiv. Uz njegovih 20 koševa na poluvrijeme se otišlo s vodstvom Zadra 49:45.

Zadar je sjajno otvorio nastavak. Tricu je pogodio Stipčević, a razigrao se i Brewer (48:61). Međutim, ubrzo je stigla četvrta osobna američkog razigravača što je usporilo igru gostiju. Cibona se preko Rozića i Warrena uspjela vratiti na -3 (62:65), samo da bi iznimno traljavo odigrala završnicu četvrtine. Odgovornost na sebe preuzeo je Pankracije Barać s čijim su se solo-akcijama Zadrani vratili na ugodnih +9 (64:73).

Gosti su imali velikih problema s napadanjem Cibonine zone. Vukovi su se polako vraćali u susret, te su zahvaljujući dvjema tricama Vedrana Princa i slobodnim bacanjima Hoskin izjednačili na 78:78 tri minute prije kraja.

Kod rezultata 80:81 Stipčević promašuje tricu, a iz iste situacije na drugoj strani nije precizan ni Warren. Gečevski je potom pogodio tek jedno bacanje, a Hoskin na asistenciju Warrena poravnava rezultat 20 sekundi prije kraja (82:82). Vukušić je zatim poslao Brewera na liniju slobodnih bacanja (82:84), da bi akrobatskim šutem s tri metra sedam sekundi prije kraja stvari na početak vratio Warren. Juby Johnson imao je otvorenu tricu za pobjedu, ali lopta je iscurila i ušlo se u dodatnih pet minuta.

Egal se nastavio do posljednje dvije minute produžetka. Barać tada zabija tricu iz kornera, Gečevski dodaje slobodno, a Andrić je u reketu tri sekunde i Zadrani su ponovno na korak od pobjede (91:95). Priliku ovaj put nisu propustili. Brewer je iznudio i zabio penale (91:97) i povratka za Cibonu više nije bilo. Konačnih 106:96 tricom je postavio Johnson.

Chris Warren (28 koševa, šest skokova, četiri dodavanja) i Hoskin (18 poena, osam skokova) predvodili su Cibose, dok su junaci gostujuće pobjede bili Johnson (27 poena) i posebice Brewer (28 koševa, šest skokova).