Split - Dubrava: Splićani umalo platili opuštanje

Branimir Korać • srijeda, 02.04.2008.

Split CO uspio je pobjedom otvoriti Ligu za prvaka. Sigurno su se u Splitu nadali laganijem poslu protiv Dubrave, tako se situacija rasplitala i većim dijelom susreta, međutim u posljednjih 15 minuta počeli su domaćini komplicirati i Dubrava se vratila...

Gotovo tri četvrtine Split je odrađivao posao i išao prema očekivanim bodovima. Međutim u posljednjoj četvrtini i završnici treće četvrtine imali su lagani blackout koji je Dubrava umalo kaznila.

Slika 1 od 1.

Dubrava je u susret ušla prilično nervozno i pomalo indisponirano. Tako je mlada nada gostiju Karlo Vragović vrlo brzo prodao tri lopte i završio na klupi, a Split je brzo odjurio na 14:5. U sedmoj minuti već je bilo 25:14 uz odličnu igru u toj početnoj fazi Anthonyja Akinsa koji je brzo došao do 11 poena.

Do kraja prvog poluvremena Split je održavao kontrolu nad rezultatom i na odmor je otišao s prednosti 55:43. U tih 20 minuta nije se igrala "kontrolirana" košarka, više je to ličilo na "run and gun" igru što pokazuje i broj od gotovo 40 ispucanih šuteva Splićana iako gosti nisu dopustili previše skokova u napadu niti su izgubili previše lopti. Svi Splićani koji su ulazili u igru izuzev Perića i Rudeža u prvih 20 minuta bili su šuterski raspoloženi, a predvodio ih je Akins s 15 poena.

Slika 3 od 3.

U nastavak susreta domaćin je krenuo ozbiljno i na startu drugog poluvremena došao do visokih plus 21. Na pet minuta do kraja treće četvrtine vodili su još 70:52 i tu polako počinje pad. Do kraja treće četvrtine gosti se vraćaju na minus 11 i najavljuju zanimljiviju završnicu.

U završnici posebno se razigrao mladi Željko Šakić koji je počeo zasipati ubačajima splitski koš, a upravo njegovom tricom na minutu i pol do kraja Dubrava je došla na malih 92:90. Ipak Garnett nakon tehničke pogreške Kartela ubacuje slobodna bacanja, tricu pogađa i Perić i Split uzima pobjedu.

Slika 2 od 2.

Kod domaćina najistaknutiji bili su Dejan Ivanov s 19 poena i sedam skokova te Marlon Garnett sa 17 poena. U gostujućem sastavu Željko Šakić ubacio je 24 poena, Jurica Smiljanić dodao je 19, a Ivan Kartelo 16 poena i deset skokova.